Šeima priėmė sprendimą – geriau nedidelis kiemas, bet ne už keliasdešimt kilometrų, o arti miesto centro. Nedidelio, bet jaukaus kiemo puošmena tapo 14 kv.m ploto stiklinis šiltnamis, kurio įrengimo istorija Inga dalijasi socialiniame tinkle.
Svajonė virto realiais darbais
Kaip pasakojo Inga, įsikūrę naujuose namuose, kurį laiką naudojo nedidelį, plėvele dengtą, šiltnamį. „Sėdėdavau ant to šiltnamio slenksčio, gerdavau kavą ir svajodavau apie erdvesnį, patogesnį stiklinį šiltnamį“, – prisiminė moteris.
Stiklinių šiltnamių gamintojų, Ingos žodžiais, Lietuvoje nėra daug, todėl rinktis praktiškai nėra iš ko. Maža to, kainos didelės, konkurencijos nėra, o klientų aptarnavimas prastas. Inga savo šiltnamio pirkimo istorija taip pat nesidžiaugia, bet rezultatu – taip.
Kriterijų, kaip pasakojo moteris, rinkdamasi šiltnamį, neturėjo, tiesiog buvo apsisprendusi, kad pusė šiltnamio bus skirta daržovėms, o likusi dalis – poilsiui.
Šiltnamį statė dviese su vyru savo rankomis – sunkiausi, žinoma, buvo žemės darbai. Sunešioti teko maždaug dvi tonas akmenų ir daugybę žemių.
Pradžioje reikėjo nuimti didelį plotą senos velėnos, mat aplink šiltnamį Inga ir Romas įrengė pakeliamas lysves, perkasti, pernešti gruntą, vėliau į tarpus tarp pakeliamų lysvių prinešioti akmenų.
Sumontuoti stiklus ant šiltnamio stogo taip pat nebuvo paprasta, bet kadangi vyras ant namo stogo pats įrengė saulės elektrinę, ši patirtis tikrai pravertė.
Prioritetas – ne daiktai
Šiltnamio grindims Inga išsirinko montuojamas, ne klijuojamas akmens masės plyteles, skirtas terasoms. Šis variantas ilgaamžis, natūralus, patogus naudoti ir plauti, bei nenusidėvi, priešingai nei mediena ar kompozitas.
Lysvės šiltnamyje grindų lygyje, nėra jokių bortelių, jokio pagrindo ar pado po jomis, tad daržovės šaknis gali leisti išties giliai.
Lysvėse auga pomidorai, keli agurkai. Paprikos auginamos vazonuose, kurie iš tiesų – pigiausi atliekų kibirai, tačiau atrodantys itin stilingai.
Užuolaidos šiltnamyje atskiria augalų ir poilsio zonas, suteikia jaukumo.
„Nenorėjau šiltnamio su daugybe sendaikčių viduje, o skandinaviško stiliaus baldų ir detalių. Aliuminio baldai pigūs, įsigyti iš antrų rankų.
Kėdės po 30 eurų įsigytos iš lombardo, sofa to paties gamintojo ir dizaino taip pat naudota, įsigyta už 100 eurų, mat su smulkiais defektais. Elektrinis židinys pirktas naudotas. Jaukumui sukurti įrengtos lemputės“, – pasakojo Inga.
Svarbiausia šiltnamio dalis, anot moters, ne baldai ir grindys, o būsimi augalai, kurie užpildys visą erdvę. Baldų ar detalių paskirtis – papildyti, bet neužgožti jų grožio ir unikalumo.
Ingos šiltnamis ne bet koks, o išmanus – jos vyras pats suprogramavo šiltnamio valdymą telefonu. Telefono ekrane moteris gali matyti, kokia jame temperatūra, drėgmė, valdyti apšvietimą telefonu, įjungti ar išjungti lemputes.
„Jei namuose atsiranda kažkas nauja, vyras automatiškai pradeda galvoti, kaip integruoti į jau esamą protingų namų sistemą, kurią pats sukūrė – toks jo hobis“, – pasakojo pašnekovė.
Kaip Ingai sekasi kurti svajonių šiltnamį, galite sekti „Instagram“ paskyroje: stiklinissiltnamis.