Tyrimas taip pat atskleidė, kad pastebimai išaugus pragyvenimo išlaidoms, daugiau pusė Lietuvos gyventojų mano, kad tai neigiamai paveiks jų laisvalaikį už namų ribų. Dėl šios priežasties psichologas ragina pasimatymais mėgautis namuose: jei abu partneriai dieną leidžia darbe ir susitinka tik vakarais, jauki namų aplinka gali tapti puikia vieta romantiškai praleisti laiką dviese.
„Jei pora turi vaikų, svarbu atrasti laiko ne vien šeimos poreikiams, bet ir vienas kitam. Pagalvokite, kaip galėtumėte likti namuose vieni du ir surengti pasimatymą be vaikų – galbūt vieną vakarą juos sutiktų prižiūrėti artimieji ar draugai?“ – pataria specialistas.
Pasak jo, pasimatymas yra tam tikra šventė. „Juk kai einame susitikti su svarbiu mums žmogumi, ruošiamės labiau, nei pradėdami įprastą dieną. Taip ir namuose: galbūt galime šventiškiau padengti stalą ir jį pastatyti kitame kambaryje; galbūt pasipuošime, tartum eitume į restoraną, ar sukursime šventiškumo jausmą su muzika, apšvietimu, kvapais ar dekoracijomis. Tokią atmosferą galime kurti kartu su kitu žmogumi, o galime padaryti ir staigmeną, pasitikdami jį po darbo štai taip netikėtai, be jokios progos. Dažniausiai tam net nereikia jokių papildomų resursų, tik noro pradžiuginti greta esantį. Galbūt galime pagaminti savo antrosios pusės mėgstamą patiekalą? Gal galime atsikėlę anksčiau pažadinti kitą visai kitaip, nei nubundame kasdien? Gal galime pasirūpinti namuose ta sritimi, kuria įprastai rūpinasi kitas, ir taip suteikti jam džiaugsmo?“ – vardija psichologas.
Jis taip pat priduria, kad tobulas pasimatymas namuose galimas tik sutarus tarpusavyje, kas patiktų abiem. Kiekvienos poros santykiai individualūs, tad ir pasimatymo scenarijai gali skirtis. Nėra prasmės kurti romantišką aplinką, kurios antroji pusė neįvertins. Tačiau, pasak psichologo, visi mes turime ką nors, kuo iš tiesų mėgaujamės, tad atrasti bendrą veiklą neturėtų būti sunku.
„Pagalvokite, kas apibūdina jus, kaip porą? Prisiminkite, ką labiausiai mėgstate veikti kartu, ir paverskite tai tradicija. Kiekviena šeima gali turėti savų tradicijų: vieni šeštadienių neįsivaizduoja be pirties, kiti sekmadienio pusryčiams visada kepa blynus, dar kiti reguliariai rengia filmų vakarus. Veiklų, kurios gali virsti tradicijomis, daug – tereikia išsirinkti, kas teiktų daugiausia džiaugsmo judviem. Štai pavyzdžiui, kinas – tikra pasimatymų klasika, tačiau jį kuo puikiausiai gali pakeisti filmo peržiūra namuose: pasirūpinkite užkandžiais, patogiai apsirenkite, įsisupkite į šiltą pledą ir mėgaukitės laiku dviese“, – sako P.Rakštikas.
Pakvieskite antrąją pusę romantiškos vakarienės
O gal judviem patinka ruošti maistą ar išbandyti ką nors dar neragauta? „Paruoškite savo antrajai pusei vakarienę arba pasiūlykite ją gaminti kartu. Išsirinkę abiem patinkantį patiekalą, padengę stalą gražiais indais ir įsipylę mėgstamo gėrimo, namuose galite sukurti jaukią, restoraną primenančią atmosferą“ – klausia P.Rakštikas.
Jei nesinori ruošti visos vakarienės, galite tiesiog jaukiai šnekučiuotis. „Atsitraukite nuo kasdienių rūpesčių ir padiskutuokite tema, kuriai įprastai neskiriate laiko. Gal neseniai skaitėte dėmesio vertą knygą? Gal klausėtės įdomios tinklalaidės ar žiūrėjote gerą filmą? O gal, užplūdus nostalgijai, prisiminėte ką nors smagaus iš judviejų praeities?“, – idėjomis dalijasi psichologas.
Jam antrina ir IKEA Interjero dizaino skyriaus vadovė Eimantė Nemanė, teigianti, kad namų restorano sėkmė priklauso ne vien nuo patiekiamo maisto, bet ir nuo aplinkos. Prieš kviečiant antrąją pusę į pasimatymą, ji ragina pasirūpinti namų jaukumu.
„Jei ketinate paskirti pasimatymą savo brangiausiam svečiui ar viešniai, pasistenkite sukurti restorano vertą atmosferą. Visų pirma, jums padės apšvietimas. Parinktas tinkamai, jis suteiks erdvei jaukumo ir sukurs malonią aplinką pokalbiams. Įžengus pro restorano duris, mus įprastai pasitinka rami, pritemdyta erdvė. Tad bendrąjį namų apšvietimą palikite išjungtą – kur kas tinkamesnį efektą pasieksite, uždegę įvairių spalvų ir formų žvakių ar švelnią išsklaidytą šviesą skleidžiančių stalinių šviestuvų. Dar geriau, jei tame pačiame kambaryje bus keletas skirtingų šviesos šaltinių“, – pataria interjero dizainerė.
Kalbėdamas apie pasimatymus, psichologas P.Rakštikas primena, kad ne mažiau svarbu pabūti ir vienumoje – skirti laiko sau. „Poroje aptarkite, ko kiekvienas iš jūsų pasigendate santykiuose, ir dėkite pastangas tam pasiekti – svarbu bendrai sutarti, ką norite veikti kartu, o ką – atskirai. Juk kartais namuose mums trūksta laiko ir erdvės pabūti ne tik dviese, bet ir patiems su savimi“, – sako psichologas.
Daugiau idėjų ir ekspertų patarimų laimės teikiančiam gyvenimui namuose rasite čia.