Išmani buitinė technika vis dažniau randa kelią į žmonių širdis dėl jos sukuriamo patogumo, greičiau pasiekiamų ir tikslesnių rezultatų. „Samsung Electronics Baltics“ buitinės technikos ekspertas Vytautas Povilas Jurgaitis sako, jog investuojant į lūkesčius atitinkančius virtuvės prietaisus ir įrangą, žmonės tikisi palengvinti ne tik maisto gaminimo, bet ir technikos priežiūros procesus, atsižvelgti į dizainą bei įdiegtas funkcijas.
„Pristatydami išmanius sprendimus siekiame, kad jie būtų ne tik modernūs ar atitiktų aukščiausios kokybės standartus, bet ir taptų dalimi kasdienės žmonių rutinos, kuri juk būna išties įvairiaspalvė. Moderni buitinė technika leidžia maisto gaminimui tapti paprastesniu, sumažindama žmogui tenkantį krūvį intuityvesnio valdymo galimybėmis ir įvairiomis tikromis funkcijomis. Maisto ruoša tampa labiau įkandama net tiems, kas nėra dideli šios veiklos gerbėjai“, – sako V. T. Jurgaitis.
Atsakingai žvelgiama į saugumą
Tinkamo dydžio, funkcionali ir saugi naudoti kaitlentė, kasdien įrodo savo svarbą virtuvėje. Juk tai – bene dažniausiai naudojama virtuvės įranga. Tačiau, nemažai žmonių daugybę metų susidurdavo su įvairiomis šią buitinę techniką lydinčiomis problemomis, kurios bėgant laikui tapo įprasta kasdienybės dalimi. Visgi, ekspertas V. P. Jurgaitis pažymi, jog šiuolaikiniai sprendimai leidžia to išvengti.
„Gaminant maistą atviroje erdvėje, pavyzdžiui, naudojantis kaitlente, anksčiau kildavo rizika atsirasti pridegimams, sunkiai išvalomiems nešvarumams, pribėgusio skysčio dėmėms. Dabar modernios buitinės technikos gamintojai gali pasiūlyti šių aspektų išvengti padedančių sprendimų, tad virti, kepti, troškinti patiekalus tapo itin lengva. Negana to, sutaupomas laikas, kai dėl įdiegtų technologijų nebereikia nuolat stovėti šalia kaitlentės ir laukti“, – paaiškina V. P. Jurgutis.
Gamintojai rūpinasi ir saugumu. Vaikų apsauga bei automatinis išsijungimas itin pravers didesnėms šeimoms, kurios ir taip dažnai turi pakankamai aktyvią dienotvarkę. Šios kaitlenčių funkcijos sukurtos tam, kad būtų sumažinta nelaimingų atsitikimų rizika.
Anot jo, funkcionalus ir minimalistinis dizainas, įsigyjant bet kokią įrangą, taip pat patraukia klientų akį. Juk besižvalgydami naujos buitinės technikos visi atkreipiame dėmesį, ar ji tiks prie namų interjero. V. P. Jurgaitis sako, kad būtent tuo „Bespoke“ dizaino buitinė technika ir pavergė klientus – ji praplečia virtuvės erdvę, nebelieka išsikišusių prietaisų kampų, nes įranga įmontuojama į spintelių vidų.
Modernumas dėl lengvesnės kasdienybės
Anot V. P. Jurgaičio, net tokia buitinė technika kaip orkaitė gali būti dar pažangesnė ir atlikti dar daugiau skirtingų funkcijų, gerokai besiskiriančių nuo to, ką kiekvienas turėjo savo virtuvėje vos prieš penketą metų. Pirkėjams reikia ne tik įprastų orkaitės funkcijų, bet ir galimybių išlaikyti natūralią maisto drėgmę, greitai ir kokybiškai apdoroti maistą tinkamoje temperatūroje – kiekvienas ieško patraukliausio sprendimo savo buičiai.
„Vieni pirkėjai domisi, ar orkaitė matuoja kepamo patiekalo temperatūrą, kad to nereikėtų atlikti patiems. Kiti ieško sprendimų, kurie padėtų palaikyti nuolatinę šios įrangos švarą ir nereikėtų vargti naudojant įvairius valiklius.
Atsiradus tokioms funkcijoms kaip mūsų įrenginiuose veikianti „Food Probe“, kuri tikrina vidinę patiekalų temperatūrą arba pirolitinei valymo sistemai, pašalinančiai likusius riebalus ar nuosėdas, jaučiame, jog palengviname kasdienį maisto gamybos procesą“, – apžvelgia V. P. Jurgaitis.
Ekspertas pabrėžia, kad ieškodami buitinės technikos savo namų virtuvei, žmonės galvoja ir apie tinkamą talpą ar plotį, kad galėtų vienu metu gaminti didesnį kiekį ar net keletą skirtingų patiekalų šeimai. Tačiau pastaruosius keletą metų daugeliui rūpi ir energijos vartojimo aspektas. Stengiamasi rinktis ne tik gamtai saugesnius variantus, bet ir tuos, kurie leistų ramia širdimi gaminti tiek, kiek norisi, nesvarstant apie energijos suvartojimą.