Kaip taupyti energiją
Pirmiausia neįkaitinkite orkaitės. Daugeliu atvejų to daryti nebūtina. Galite drąsiai nekaitinti, pavyzdžiui, kepdami picas. Tai svarbu tik ruošiant švelnią tešlą, pavyzdžiui, suflė ir sausainius, ir mėsą, pavyzdžiui, filė.
Antra, nepamirškite, kad konvekcija yra geriausias kepimo būdas. Jei jį naudosite vietoj viršutinio ir apatinio šildymo, sutaupysite apie 20 proc. energijos. Priežastis – konvekcija sumažina temperatūrą 20–30 laipsnių.
Trečia, naudokite likutinę šilumą.
Likus maždaug 10 minučių iki kepimo pabaigos išjunkite orkaitę. Likutinės šilumos pakanka puikiems kepiniams iškepti, jei orkaitės durelės iki galo uždarytos.
Ketvirta, pabandykite kepti bandeles skrudintuve.
Daugelis modelių turi specialų priedą. Taip naudojant orkaitę sutaupoma apie 70 proc. energijos, palyginti su orkaite.
Taip pat galite taupyti energiją šaldytuve
Kitas energijos vartotojas – šaldytuvas. Nepamirškite, kad seną modelį pakeitus A klasės prietaisu, per metus galima sutaupyti 67 eurus energijos sąnaudų. Taip sutaupoma 230 kilovatvalandžių elektros energijos ir 121 kilogramas CO2.
Tačiau jei nenorite pirkti naujo šaldytuvo-šaldiklio, senąjį prietaisą galite padaryti efektyvesnį energijos vartojimo požiūriu. Svarbus vaidmuo tenka šaldytuvo ir šaldiklio atitirpinimui.
Paprastai tai trunka ne ilgiau kaip valandą. Tačiau dėl to per metus galite sutaupyti nuo 15 iki 45 proc. energijos. Tiesa ta, kad penkių milimetrų aukščio šerkšnas šaldiklio skyriuje padidina šaldytuvo energijos sąnaudas maždaug 30 proc.
Tas pats pasakytina ir apie naujus ir efektyvius aukščiausios energinės klasės prietaisus. Kad ledo sluoksnis nesusidarytų iš karto, turėtumėte atkreipti dėmesį į tinkamą temperatūrą šaldytuvo ir šaldiklio skyriuje.
Optimali temperatūra yra atitinkamai 7 ir 18 laipsnių. Esant tokiai temperatūrai, visi maisto produktai yra pakankamai atšaldyti.