Vadinamoji Kalėdų žvaigždė – ganėtinai stambus krūmas, kartais primenantis nedidelį medį.
Todėl perkant Kalėdų žvaigždę svarbiausia atkreipti dėmesį į kelis dalykus: kad nekristų lapai, gėlės jokiu būdu nelaikyti šaltai, nenešti į automobilį esant skersvėjui, supakuoti taip, kad augalas nesušaltų.
Puošnioji karpažolė ypatingai jautri temperatūrų svyravimams. Gėlę palaikius skersvėjyje, tikėtina, kad ji jau per porą dienų numes lapus, tuomet nusivylę gėle dauguma ją ir išmeta.
Kalėdinės žvaigždės negalima ne tik sušaldyti, bet ir perlaistyti ar per daug išdžiovinti substrato. Laistyti joms naudojamas tik drungnas vanduo, augalas laikomas šviesioje vietoje.
Po švenčių puošniausiąją karpažolę reikėtų persodinti. Substratas neturėtų būti sunkus, puikiai tiktų durpės, sumaišytos su kompostu, galima įberti perlito, kad substratas palaikytų drėgmę, bet neužmirktų.
Dar viena svarbi taisyklė: jei norite, kad augalas pražystų antrą kartą, svarbu atkreipti dėmesį, jog tikrieji gėlės žiedai – maži burbuliukai viršūnėse, pasislėpę tarp raudonų pažiedžių, kurios iš tiesų – ne žiedai, o įvairiaspalviai lapai. Jeigu burbuliukų tarp lapų nėra, tokio augalo geriau nepirkti. Jis arba sušalęs, arba sergantis.
Itin svarbu, jog būtų kuo daugiau žiedelių, lapų ir šakų.
Kad pražystų antrą kartą, augalą reikėtų laikyti tamsesnėje vietoje. Gėlę auginant ilgiau, ji pradeda augti kaip panorėjusi, taigi, pavasarį, iki vasaros vidurio, ją reikėtų genėti, kad tankėtų.