27 metų Jacobas Harrellas „Insider“ papasakojo, kaip per keturis mėnesius už maždaug 6 tūkst. eurų pasistatė mažytį namą. Kitas, sunkiau pasiekiamas tinkslas, gauti leidimą statyti daugiau tokių namų ir juos nuomoti poilsiautojams.
J. Harrellas pasakojo, kad visada mėgo įvairius pasidaryk pats projektus. Gyvendamas olandiškoje baržoje ir žiūrėdamas „YouTube“ vaizdo įrašus išmoko atlikti smulkius remonto darbus.
Vyras dirbo CNN trumpametražių dokumentinių filmų platformoje „Great Big Story“ ir kūrė vaizdo įrašus. Viename iš jų nufilmuota, kaip per savaitę jis pasistatė mažytį biurą. Atleistas iš darbo, jis sukūrė „YouTube“ kanalą ir nusprendė mažą biurą paversti namu.
„Norėjau išbandyti mažų namų nuomos verslą. Tuo metu dėl koronaviruso pandemijos ši idėja buvo populiari“, – sakė jis. Visgi gauti leidimą tokį namelį išnuomoti pasirodė daug sunkiau nei atrodė.
Biuro karkasas buvo pastatytas per savaitę, bet jis nebuvo apšiltintas. Karkasas iš esmės buvo pašiūrė ant ratų. Mažytis namas, vyro žodžiais, visiškai unikalus – suprojektuotas ir įrengtas jo paties.
Virtuvės badai, kaip ir stalas bei kėdės, pagaminti iš perdirbtos medienos – jie visiškai nauji. Darbai užtruko keturis mėnesius.
Vyro tėtis padovanojo nameliui langą ir prancūziškas savo senojo namo duris. „Daug sutaupiau panaudodamas turimą medieną“, – sakė jis.
Mažojo namo statybai J. Harellas naudojo perdirbtą medieną, o virtuvės spintelių durelėms pagamino iš kedro medienos likučių. Namelio apdailai panaudotos kelios likusios medienos lentos.
J. Harrello mažyčio namo statyba kainavo maždaug 6 tūkst. eurų – visa ši suma buvo skirta medžiagoms, nes visus darbus jis atliko pats. Tiesa, namelyje nėra vonios kambario, šį planuojama įrengti atskirai. Namelyje yra nedidelė virtuvė, sulankstomi stalai, saulės baterijos ir laiptai į antresolėje įrengtą miegamąjį.
Mažyčio namelio išorę J. Harrellas papuošė vytelėmis, tad namelis dera aplinkiniame kraštovaizdyje.