Prieš šalčius vilnietė pasidalijo būdais, kaip garantuotai apsaugoti lepius augalus

2022 m. spalio 31 d. 08:19
Lrytas.lt
Kaip apsaugoti augalus nuo žiemos šalčių? Pirma, bene svarbiausia, taisyklė, kuria dalijasi vilnietė augalų augintoja Sandra Stanislavičė, – neskubėkite jų dengti. Tą darykite tik tuomet, kai lauke kelias dienas laikysis – 10 laipsnių temperatūra. Taip gali nutikti tik gruodžio pabaigoje ar net sausio mėn.
Daugiau nuotraukų (5)
Augalų dengimo būdai net keli. Pats paprasčiausias būdas – dengimas eglišakiais. Įvertinus mūsų žiemas ir šaltį, tuos pačius eglišakius ar eglutę, praėjus Kalėdoms, galime panaudoti lepesniems augalams dengti. Pakaks juos užmesti ant rožių, jaunų daugiamečių augalų sodinukų, o nuimti tik balandžio pradžioje, ir jūsų augalai bus puikiai apsaugoti.
Jei vis tik eglišakių neturite, rudeninių lapų turite tikrai. Sugrėbkite ir užpilkite ant sodinukų. Lapai praleis orą ir drėgmę, bet apsaugos sodinukus nuo šalčių. Lapus pavasarį nugrėbsite ir sunaikinsite (sudeginsite, jei gyvenate vienkiemiuose, ar išvešite į kompostavimo aikštelę, jei gyvenate mieste).
Durpės – jomis galima tiesiog užpilti augalus ir pamiršti iki pavasario. Tik nepilkite per anksti! Užpylus anksčiau, rizikuojate sušutinti sodinukus!
Jei jūsų kieme iškrito sniegas, o atlydžio nesimato, valydami takus ir kelią, užmeskite ant lepių augalų – tai labai šilta gamtinė medžiaga, kuri jums nieko nekainuoja. Jei neturite lapų, eglišakių, jei nesnigo, o lauke šąla, teks pirkti baltą agroplėvelę. Ja galima dengti ir gaubti visus augalus, apsukti, apvynioti. Ji praleidžia orą ir drėgmę, bet apsaugo nuo speigų.
Keliais sluoksniais dengiamos ir didžialapės (hydrangea macrophylla) hortenzijos, tik atminkite, kad prieš dengimą reikia pašalinti jų lapus.
Pavasarį tokio dengimo nuo didžialapių hortenzijų neskubėkite nuimti, nes dažniausiai didžialapės apšąla bundančius žiedinius pumpurus.
Augalų parduotuvėse būna pirkti specialiai pasiūtų dengimo maišų, kurie ne tik apsaugos jūsų augalus, bet ir žaismingai atrodys.
Galimas ir dar vienas variantas – susiklijuoti dėžutes iš puplasčio, atsižvelgiant į lepių augalų dydį ir aukštį, o atėjus žiemos šalčiams tiesiog užmesti ir prispausti, kad ir akmeniu, kad vėjas nenupūstų. Toks augalų dengimas – labai šiltas ir saugus, o puplasčio dėžes naudoti galima ne vienerius metus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.