Kaunietis G.Karmazinas šypsojosi, kad yra ne tik statybininkas, bet ir pats sau architektas, dizaineris.
Prieš 9 metus pakaunėje, Radikių kaime, vyras įsigijo rąstinį sodo namą. Kaunietis norėjo, kad jo namas būtų išskirtinis, ne toks kaip visų, todėl prieš 5 metus ėmėsi darbų. Namą iš rąstų jis apgaubė putplasčio plokštėmis, kad medis nedrėktų, tarp rąstų ir naujų sienų įrengė ventiliacijos sistemą. O tada prasidėjo kūrybinis procesas.
Supynė daug simbolių
Paprastą putplastį G.Karmazinas nusprendė padengti struktūriniu tinku.
„Dairantis į lietuvių namus daugelis jų yra pilki ar rusvi, neįdomūs. Man patinka ryškios spalvos, todėl į tinką įmaišiau specialiai man paruoštų įvairių spalvų dažų ir juo tinkavau namo fasadą“, – pasakojo vyras.
Kiekviena namo siena švyti vis kitomis spalvomis, ornamentuose užšifruoti tam tikri simboliai.
„Rytinei namo sienai parinkau geltoną, rusvą, mėlyną, žalią spalvas. Tai simbolizuoja kylančią saulę, žemę, dangų, dygstančią žolę“, – pasakojo statybininkas.
Šiaurinė namo siena monotoniškesnė – pilkšva ir rusva, spalvos simbolizuoja ramybę. Į pietus atsukta siena geltona. Jos viduryje susikerta du trikampiai. Vienas jų vyšninės, kitas – žalios spalvų.
„Šis trikampis yra tarsi Saulės laikrodis, taip pat jis simbolizuoja ir vyrišką bei moterišką energijas, vyriškasis vyšninis pradas susijungia su moteriškuoju žaliu pradu, arba visata susijungia su žeme, ir taip gimsta gyvybė. Dar galima įžvelgti žodį „Ave, vita“ – „Būk sveikas, gyvenime“ arba raidę M, kuria prasideda gražiausi žodžiai – meilė, motina“, – pasakojo G.Karmazinas.
Vakare namas nušvinta
Vakarinė siena papuošta baltu mėnulio apskritimu ir rausva saule, kuri vakarais leidžiasi į mėlyną Baltijos jūrą.
Vyras spalvingus lopus ant sienų kūrė ir dėl praktiškumo. Jis namą remontuoja vienas, savo jėgomis. Struktūrinis tinkas greitai džiūsta. Vienam sparčiai nutinkuoti pavyksta tik lopinį ploto – vieną ornamento detalę.
„Ant stogo turiu įsirengęs saulės bateriją, kuri per parą pagamina 5 kilovatvalandes elektros. Vakare, kai ima temti, automatiškai įsijungia visame fasade įrengtos elektros lemputės ir vaizdas būna įspūdingas“, – pasakojo vyras.
Kaimynai buvo nustebę
G.Karmazino sklypą juosia ir neįprasta tvora. Kalviui jis užsakė nukaldinti vartus, kurie papuošti simboliu G10. Tai – namo numeris ir pirmoji jo šeimininko vardo raidė. Statant tvorą atliko toks pat ornamentas ir G.Karmazinas jį panaudojo išradingai. Ąžuoliniai skridiniai tapo stalo viršumi, metalinis ornamentas – jo koja.
Namo fasadas baigiamas dailinti. Netrukus bus pradėta tvarkyti ir aplinka. Dalyje sklypo jau guli įvairaus dydžio akmenų. Juos vyras tempia iš visur, kur tik randa.
„Iš pradžių darbą stebėję kaimynai turbūt manė, kad man ne visi namie. Stebėjosi, kad ant fasado atsiranda vis daugiau spalvų, klausė, kokį čia vaikų darželį statau. Dabar visi jau džiaugiasi, kad pro langus mato mano namą, o man pačiam jį pamačius nuotaika iš karto pagerėja“, – sakė G.Karmazinas.
Fasadas – šeimininko vizitinė kortelė
Dainius Jankauskas
Architektas
„Namo fasado išvaizda Lietuvoje daug metų buvo šalutinis dalykas. Apie apdailą būdavo pradedama galvoti tik namą pastačius. Dabar situacija keičiasi, pastato fasadas svarbus ne tik praktine, bet ir estetine prasme.
Juk būtent žvelgiant į namo išorę susidaromas pirmasis įspūdis apie pastato šeimininkus, tai tarsi pirmoji pažintis dar neperžengus namų slenksčio.
Fasado vaizdas yra svarbus elementas, formuojantis jame ir greta gyvenančių žmonių nuotaiką bei jausmus. Taip pat apdaila galima užmaskuoti ir pastato konstrukcijas.
Tinkuotas ir dažytas fasadas, parinkus tinkamas spalvas, gali atrodyti išskirtinai, tačiau lietuviai daug ir ryškių spalvų vis dar vengia, madingi tampa tamsūs pastatų fasadai.“