Kovai su šliužais prireiks tik kantrybės: visa kita rasite virtuvės spintelėje

2023 m. gegužės 30 d. 17:41
Lrytas.lt
Sodininkų galvos skausmas – invaziniai šliužai – sparčiausiai veisiasi vasaros pabaigoje ir rudens pradžioje, kai oras tampa vėsus ir drėgnas. Nors šie sodo ir daržo kenkėjai dieną linkę slėptis, juos nesunku pastebėti naktį, mat tuomet šie siaubūnai išlenda ieškoti maisto.
Daugiau nuotraukų (8)
Ilgi, gleivėti šliužai – ne tik atrodo atgrasiai, bet ir kelia nemenkų rūpesčių sodininkams bei daržininkams.
Žinoma, yra būdų invazinius šliužus naikinti chemikalais, tačiau sodininkystės ekspertai pasidalijo šešiomis priemonėmis, kurių galima rasti kiekvienuose namuose, ir kurios gali padėti išprašyti šiuos nepageidaujamus sodo gyventojus, rašoma express.co.uk.
Citrusinių vaisių žievelės
Citrusinių vaisių, pavyzdžiui, citrinų, apelsinų ir laimų, kvapas ypač traukia alkanus šliužus. Taigi, užuot išmetę į komposto dėžę, žieveles naudokite kaip masalą – išdėliokite aplink augalus. Ryte patikrinkite žieveles, ar ant jų nėra šliužų – juos būtina sunaikinti.
Šiurkštūs, nelygūs paviršiai aplink augalus, taip pat gali atbaidyti šliužus, mat jiems bus nepatogu judėti. Sutrinti kiaušinių lukštai arba švitrinis popierius – bene geriausios priemonės šiems kenkėjams atbaidyti.
Įrodyta, jog šliužai nepakenčia varinių juostelių, kurios itin paplitusios Vakarų Europoje ir JAV, mat dėl gleivių ir vario reakcijos atrodo, tarsi juostelė būtų įelektrinta. Aplink gėlių vazonus idėliotos varinės juostelės ar monetos – dar viena veiksminga išeitis, atbaidant šliužus.
Actas
Actas plačiai naudojamas kaip natūrali, kenkėjus atbaidanti priemonė tiek patalpose, tiek sode, todėl nenuostabu, kad jį galima naudoti ir šliužams atbaidyti.
Tiesiog sumaišykite lygias vandens ir acto dalis buteliuke bei gausiai purkškite ant šliužų. Geriausia tą daryti ankstyvą vakarą – tuomet įprastai pasirodo šliužai. Tik acto svarbu nepadauginti, nes galite pakenkti augalams.
Kava
Kavos tirščiuose natūraliai gausu ne tik augalams naudingo azoto, bet ir kofeino – jo šliužai nekenčia. Siūloma kavos tirščių pabarstyti aplink augalus, ir šie esą nebenorės artintis prie jūsų augalų. Tą reikėtų daryti kas savaitę.
Vaistažolės
Šalavijai ir mėtos – naudingos ne tik gaminant maistą, bet ir atbaidant šliužus. Taip pat, ekspertų teigimu, gali padėti česnakai, pankoliai ar net pelargonijos.
invazinės rūšysšliuzai^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.