Daugiau nei aštuoni šimtai grupės narių spaudė patiktukus, o per šimtą jų ėmė diskutuoti ir ieškoti informacijos, kas tai per gyvis.
Daugelis jų prisipažino irgi panašiu radę klevo, rožių, šilauogių lapuose.
„Kenkėjas, kuris atrodo kaip žaisliukas“, – buvo išsiaiškinta. Feisbuko grupės nariai įspėjo, kad geriau jo nečiupinėti, pasitaiko, kad išberia „tas padarėlis“.
Į diskusiją įsitraukė ir gamtos fotografas, tinklaraštininkas Marius Čepulis. Aplinkosaugos ministro patarėjas, besirūpinantis biologinės įvairovės išsaugojimu ir gyvūnų gerove patvirtino sodininkų bendruomenei, jog tai raudonuodegis verpikas.
Visuotinė lietuvių enciklopedija pateikia tokią informaciją:
Raudonuodegis verpikas (Calliteara pudibunda), bangasparnių šeimos drugys. Paplitęs Europoje ir Azijoje. Patelės didesnės. Patinų išskleisti sparnai iki 47 mm, patelių iki 62 mm ilgio, priekiniai juosvai pilki, su 2–3 tamsiomis juostomis, užpakaliniai šviesiai pilki.
Drugiai skraido nuo gegužės vidurio iki liepos vidurio. Patelės deda iki 500 kiaušinių. Vikšrai 37 mm ilgio, plaukuoti, šviesiai geltoni su kuokštais šerelių ant kiekvieno nugarinės dalies segmento ir su tamsiai raudonu ilgų plaukų kuokštu kūno gale. Vikšrai minta obelų, šermukšnių, beržų, ąžuolų, klevų, liepų lapais.