L.Mekionis pasakojo, kad Kauno rajone, Čebeliškės kaime esančią sodybą, kurioje gyvena, turėjo jo žmonos seneliai.
Sovietmečiu žemė buvo nacionalizuota, atiduota kolūkiui ir paversta lygiais dirbamais laukais. Kai žemę pavyko atgauti, laukuose viską teko pradėti kurti iš naujo.
Dabar sodyboje auga daug įvairių įdomių augalų, bet sodo L.Mekioniui ir jo šeimai nepakako.
Tik norėjo paslėpti sandėlį
„Pernai tuščioje sklypo dalyje pasistačiau mūrinį sandėlį. Man nepatiko, kad paprastas statinys krinta į akis, todėl sumaniau jį užmaskuoti“, – pasakojo L.Mekionis.
Vyras sugalvojo, kad sandėlį reikia užversti žemėmis, palikti tik įėjimą į statinį, todėl išsinuomojo ekskavatorių, kuriuo ant sandėlio buvo kasama greta esanti žemė.
Taip atsirado nemaža duobė, kurią vyras nusprendė paversti tvenkiniu, ir greta supiltas žemių kalnas.
L.Mekionis sakė, kad netikėtai jam šovė mintis, jog ta krūva primena kopas, tik trūko smėlio.
„Turiu 3 tonų talpos sunkvežimio priekabą. Iš netoli namų esančio Zapyškio karjero parsivežiau 15 priekabų smėlio ir jį supyliau palei tvenkinį bei ant žemių kalno.
Taip atsirado paplūdimys ir net kopa.
Viena smėlio priekaba kainavo 15 eurų, tad visą paplūdimį įsirengiau už 300 eurų“, – atskleidė vyras, pagal profesiją miškininkas.
Smėlyje aptiko net inkarą
Ant kopos L.Mekionis pasodino kalninių pušų, iš karklų supynė ir į smėlį, kad jis mažiau slinktų, susmeigė neaukštas tvoras. Taip pat paplūdimyje įrengti mediniai takai, tilteliai, stovi įvairūs mediniai suolai ir stalai.
Iš tvenkinio kyšo didelis inkaras, kuris sodyboje atsirado netikėtai – atvežus ir pilant smėlį jame inkaras ir buvo.
Kad būtų įdomiau, prie įėjimo į paplūdimį atsirado paties L.Mekiono pagamintos rodyklės.
Jose rašoma, kad nuo jo smėlėtos tvenkinio pakrantės iki Nidos yra 186, iki Čikagoje esančio paplūdimio – 7 tūkstančiai 460 kilometrų, o iki nuosavo paplūdimio – 18 žingsnių.
Tenka šiek tiek atnaujinti
Per žiemą smėlio šiek tiek sumažėjo, todėl pavasarį L.Mekionis iš karjero jo parsivežė dvi sunkvežimio priekabas ir paplūdimį šiek tiek atnaujino.
Kai kas nors sužino, kad vyras pats susikūrė savo paplūdimį ir kopą, tuoj klausia patarimo, kaip tai daryti.
„Aš ant žemės klojau plėvelę, kuri neleidžia dygti žolėms.
Daugiau nieko ypatingo daryti nereikia, tik kasmet paplūdimį šiek tiek atnaujinti ir mėgautis smėlėta pakrante“, – patirtimi dalijosi L.Mekionis.
Birželio 1 dieną startavo žiniasklaidos grupės „Lietuvos rytas“ kartu su Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga (LKAS) rengiamas projektas „Žalioji erdvė 2022“.
Kviečiame siųsti savo sodų ir kiemų, balkonų, tvenkinių ir gėlynų nuotraukas, kuriuos sukūrėte per pastaruosius pora metų (2020–2022 m.m.), taip pat laukiame miesto aikščių, parkų, skverų – profesionalių kraštovaizdžio kūrėjų darbų nuotraukų ČIA.