Natūralistinis sodas, taip pat apdovanotas ir aukso medaliu, išsiskyrė tuo, kad aplinką jame dramatiškai pakeitė bebrų reintrodukcija.
Sode yra bebrų užtvenktas baseinas, medžių liekanų, drožlių, čia auga alksniai, vietinės laukinės gėlės, įrengtas medinis takas ir medinis namelis.
Bebrų slėptuvė ir užtvanka čia įrengta, panaudojant tikras medžių liekanas. Kad būtų atkartojama gyvūnų gyvenamoji aplinka, po visą erdvę išbarstyta medžio šakų ir medžio drožlių.
Dizaineriai Lulu ir Adamas panaudojo vietinius Didžiosios Britanijos augalus, kad pademonstruotų natūraliai atkurtą kraštovaizdį, skirtą įkvėpti visus besidominčius ekologiška sodininkyste.
Kaip rašoma „Country Living“, juos įkvėpė pietvakarių Anglijoje vėl įveisti bebrai, kadaise išnykę iš Didžiosios Britanijos kraštovaizdžio, o dabar, po 400 metų, vėl į jį sugrąžinti.
„Tikimės, kad šis sodas įkvėps tiek jaunus, tiek senus, nes esame rūšių restauratoriai“, – prieš Čelsio gėlių parodą pasakojo dizainerių duetas.
Upelio pakrantėje auga alksniai, ožekšniai ir skroblai. Per pelkėtą pievą į natūralią poilsio vietą veda medinis takas, padarytas iš restauruotų ąžuolinių lentų.
Sode auginama apie 3600 vietinių augalų, įskaitant 10 rūšių medžių, tokių kaip alksniai ir gluosniai.
„Smagu sugrįžti į gegužės mėnesį vyksiančią RHS Čelsio gėlių parodą, ir nors visi šių metų sodai yra įspūdingi, keletas jų tikrai išsiskyrė“, – sako RHS teisėjų pirmininkas Jamesas Alexanderis-Sinclairas.
Vertinimo komisijos nariai sunkiai sprendė, kuriam sodui skirti geriausio parodos sodo apdovanojimą. Galiausiai visus teisėjus sužavėjo „A Rewilding Britain Landscape“ meistriškumas, pastangos ir žavesys – kiekvienas žingsnis čia yra išskirtinis.