30 skroblų įsigijęs vyras skaičiuoja, tai tik trečdalis būsimai gyvatvorei reikalingų augalų, todėl į medelyną jų teks grįžti dar bent porą kartų. Kauno rajone esančiame medelyne sodinukus apžiūrėjo ir iš Latvijos pasisvečiuoti atvykusi dendrologė. Neatsispyrė ir čia pat įsigijo tiek augalų, kad teko sukti galvą, kaip juos sutalpins į automobilį.
Kaip paaiškino moteris, pamačiusi idealią formą, rūšį, kokybiškus sodinukus, iš karto nori jų įsigyti. Medelyne Lietuvoje ji nusipirko labai kokybišką, skiepytą idealios formos klevą, kurio Latvijoje nerado, ir kurį nori parvežti savo klientams.
Pardavėjai džiaugiasi, kad populiarėja anksčiau prie sodybų auginti augalai: jazminai, ievos, liaudyje geležinėmis rožėmis vadintos dygialapės mahonijos, šermukšniai, vadinamieji gulbinai — bevaisė putinų veislė, o pastaraisiais metais vis daugiau dėmesio sulaukia ir diemedžiai.
Pirkėjai ieško ir retesnių augalų, bet, pasak pardavėjų, dažniausiai renkasi įprastus mūsų kraštui. „Paprastąjį ąžuolą, liepą, pušį, daug kas renkasi spygliuočius, kad nebūtų lapų, kad nereiktų grėbti“, – kalbėjo Raudondvario medelyno vadovė Rima Žebrauskaitė.
Medelyne sutikta moteris pasakojo, jog vis dėlto įprasti augalai labiau pasiteisina, juolab jei reikia didelio jų kiekio. Pavyzdžiui, blizgantysis kaulenis – pakankamai senas augalas, Lietuvoje seniai prigijęs, tad, jei nesinori rizikuoti, puikiai tinka, o kaina irgi pakankamai palanki.
Noriai perkamos ir kanadinės cūgos. „Šį pavasarį, praeitą rudenį labai daug pardavėme kanadinių cūgų, turėjome labai gražių medelių. Kanadinė cūga – didžiulis medis, galintis augti pavėsyje, daug kas jį sodina ir formuoja gyvatvorę“, – sakė R. Žebrauskaitė.
Visgi populiariausios medelyne – kalninės pušys. Jas žmonės sodina kaip kiemo akcentą, formuoja gyvatvores, tvirtina šlaitus, o kartais patys bando iškarpyti pušį kaip bonso medelį. „Juodosios, kalninės, turbūt, kas antras klientas prašo pušų“, – teigė medelyno darbuotoja Jūratė Karkauskienė.