Ji pataria pernelyg nesižavėti pigiomis dekoracijomis iš prekybos centrų, kurios dažnai sunkiai įsilieja į namų interjerą, o praėjus šventėms – nebetenka prasmės. Pavasariniam namų dekorui floristė rekomenduoja naudoti viską, kas yra iš gamtos ir demonstruoja, kaip pasigaminti ant durų ar sienos kabinamą vainiką.
„Didžiausias jo privalumas – universalumas. Iš pasmulkintų storesnių beržo šakų gabalėlių formuotas vainiko karkasas puikiai pritaikomas namų puošybai ne tik pavasarį, bet ir vasarą, rudenį ar žiemos šventėms.
Vainikas gali puošti namus ištisus metus, reiktų tik laiku pakeisti jo dekorą atsižvelgiant į sezoną. Rudenį tokį vainiką galima dekoruoti gilių girliandomis, sausais lapais, vynuogėmis ar kitais vaisiais. Žiemos šventėms galime įkomponuoti didelę pušies šaką, kankorėžius, įvairius žaisliukus, vasarą – puikiai įsikomponuotų vijokliniai augalai,“ – pasakoja E. Grėbliauskė.
Tam, kad vainikas būtų stabilus, tvirtas ir išlaikytų formą, jo gaminimui naudojami skirtingo skersmens du tvirti lankai, kuriuos galima įsigyti floristinių prekių parduotuvėse arba susikonstruoti patiems iš storesnės vielos. Reikalingas ir iš storo kartono iškirptas žiedas, kuris tampa pagrindu smulkintoms šakoms klijuoti.
Žinoma, reikia turėti karštų klijų, vielutės, baltų muskarių bei įvairių pavasarinių dekoracijų. „Sukomponavus muskarius, reiktų nepamiršti kiekvieną dieną jų apipurkšti vandeniu, kad kuo ilgiau išliktų dekoratyvūs. Jiems nužydėjus, galima komponuoti kitus svogūninius augalus – narcizus, hiacintus ir kt.,“ – rekomenduoja floristė.
Anot E. Grėbliauskės, vainiko kūrimas gali tapti bendru šeimos projektu. Kūrybinis darbas ne tik dovanoja daug teigiamų emocijų, bet ir suartina visus šeimos narius, nes kiekvienas gali įnešti savo indėlį – nuo šakų rinkimo miške iki jų pjaustymo, klijavimo ar dekoravimo. Vainikas gali puošti namų įėjimo duris, jį galima kabinti ant sienos arba pastatyti stalo centre vietoj puokštės.
Kviečiame žiūrėti video pamoką ir pasinerti į kūrybinį procesą.