Beje, lobelijų sėklos labai smulkios, beveik dulkelės, taigi, prireiks ir pastangų, ir kantrybės.
„Paberiame sėklų ant durpių substrato, tačiau jokiu būdu jų neužberiame žemėmis, uždengiame tik plastikiniu maišeliu. Pastatome daigyklą šiltai.
Lobelijos sudygta labai greitai. Daigelius galime perkelti ant palangės, vėsiai, bet maišelio dar nenuimame. Atsiradus keliems lapeliams – išpikuojame į daigyklą, kurią sudaro atskiri nareliai tam, kad liauni lobelijos daigeliai geriau įsišaknytų, jų nepultų grybelinė liga – diegavirtė“, – pasakojo gėlių augintoja.
Kaip teisingai pikuoti?
Pasiruošiu daigyklą, į ją pridėjusi nuplikyto ir atvėsusio durpių substrato. Daigyklą galima rinktis didesniais nareliais, taip ji neužims daug vietos ant palangės, ir mes galėsime ilgiau daigelių nepersodinti į didesnius indelius. Pasiruošiu šakutę, kuria pakeliu daigelius, juos švelniai pakratau, kad nukristų žemės, tačiau liktų ilgos šaknelės.
Išsirenku patį gražiausią ir didžiausią daigelį ar porą, juos pirštais švelniai ištraukiu ir persodinu į daigyklos narelį. Kad nepasižeistų gležnos šaknelės, žemėje su dantų krapštuku pasidarau skylutę, belieka į ją pataikyti nuleisti šaknis ir pirštais švelniai prispausti žemę aplink daigelio lapelius.
Perkeliu į daigyklą tiek daigų, kiek norėsiu jų sodinti, likusius galiu išmesti arba atiduoti kaimynams, draugams. Labai gerai žinau, kaip gaila išmesti kruopščiai augintus daigelius, tad, išmokusi sėti ir pikuoti, stengiuosi jų susidaiginti tik tiek, kiek man reikia. Sykiu taupau vietą ant palangės, neapsikraunu bereikalingomis daigyklomis. Persodinti daigeliai laistomi šiltu ar drungnu vandeniu.
Kadangi daigeliai sparčiau auga, jiems ankstyvą pavasarį, sutemus, dar reikia papildomo apšvietimo. Tam tikrai pakanka stalinių LED lempų, kurias įjungiame tik pradėjus temti. Jei turite galimybių, galite nusipirkti specialių augalų auginimo lempų. Daigyklose pasodintas lobelijas laistome šiltu vandeniu.
Taip daigai nepatirs streso, geriau augs ir šaknysis. Kai daigai jau ima auginti „kasas“, nebijokite lobelijų karpyti. Paimkite žirkles ir drąsiai nukirpkite lobelijos daigą per pusę. Lobelijos užsiaugins šoninių šakelių, bus tankios ir gražios. Na, o po gegužės šalnų lobelijas iš daigyklų labai lengva perkelti į darželius ar vazonus, kurti gėlių kompozicijas.