KČia kasamas beveik keturių tūkstančių kvadratinių metrų ir 4 metrų gylio tvenkinys.
Biologinė įvairovė
Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausioji specialistė, projekto vadovė Ieva Skiotienė naujienų portalui JP pasakojo apie tvenkinio idėją.
„Vandens telkinys jau dabar yra toje teritorijoje, tačiau yra suplanuota jį didinti, sutvirtinti šlaitus bei apželdinti. Planuojama pasodinti balinį ajerą, geltonąjį vilkdalgį, sibirinį vilkdalgį, skėtinį bėžį, paprastąją vandens leliją, lūgnę, paprastąją gyvatžolę, paprastąją šilingę, raudoklę, pelkinę neužmirštuolę, pelkinį snaputį, purieną, kemerą kanapinį, šakotąjį šiurpį.
Su šiais augalais parko lankytojai galės susipažinti vaikščiodami taku palei vandens telkinį. Jo viduryje bus suformuota salelė su natūraliai augančiais krūmais. Tikimasi, kad saloje paukščiai kurs perėjimo vietas, taigi, tai taptų svarbia priemone, prisidedančia prie biologinės įvairovės išsaugojimo mieste“, – kalbėjo I. Skiotienė.
Beveik 8 ha teritorijoje, tarp Molainių, Žygeivių ir V. Alanto gatvių, įrenginėjamas netradicinis – informacinis, lietuviškos pasakos motyvais paremtas parkas jau žymimas pirmaisiais elementais. Pieva – piknikams
Anot projekto vadovės, parke didinamas ne tik vandens telkinys, tvirtinami jo šlaitai, bet ir pradėti kraštovaizdžio formavimo darbai, ruošiamos vietos būsimiems takams, planuojami tolimesni apželdinimo darbai (medžių sodinimas, tvenkinio želdinimas, gėlynų įrengimas ir kt.), bus įrengiamas medinis takas, mažoji architektūra, formuojamas amfiteatras, žaliasis tunelis, akmenų takas, dalis lauko apšvietimo ir elektros tinklų.
Ant aukščiausio vakarinio kalnelio rytinės pusės šlaito bus formuojamas nuolydis žiemą čiuožti rogutėmis. Rytinėje vandens telkinio dalyje numatoma estrada vaidinimams ir pontoninė aikštelė su laužaviete. Pietinėje parko dalyje formuojama pieva vasaros piknikams. Vandens telkinys bus aptvertas apsaugine tvorele.
Beveik 8 ha teritorijoje, tarp Molainių, Žygeivių ir V. Alanto gatvių, įrenginėjamas netradicinis – informacinis, lietuviškos pasakos motyvais paremtas parkas jau žymimas pirmaisiais elementais. Lankytojus pasitiks kitą vasarą
Pasak I. Skiotienės, darbai vykdomi pagal planą atsižvelgiant į besikeičiančias oro sąlygas. „Kniaudiškių parko projekto ranga vyks 3 etapais. Šiuo metu vykdomi I-ame etape suplanuoti darbai, kad miesto bendruomenė jau galėtų naudotis nauja poilsio zona. Pirmojo etapo darbai turėtų būti užbaigti iki kitų metų vasaros pabaigos“, – sakė projekto vadovė.
II-uoju etapu suplanuota įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką, dviračių saleles, likusią mažąją architektūrą ir elektros tinklus. III etapu bus įrengta automobilių aikštelė, inžineriniai tinklai, pontoninis lieptas su laužaviete, WC pastatas. Naujoji rekreacinė erdvė bus pritaikyta neįgaliesiems.
Kniaudiškių parko koncepciją parengė bendrovė „Panprojektas“. Rangos darbus atlieka bendrovė „Dujotiekio statyba“. Bendra projekto vertė – daugiau nei 617 tūkst. eurų, iš jų daugiau nei 525 tūkst. eurų – ES, daugiau nei 92 tūkst. eurų – Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto lėšos.
Beveik 8 ha teritorijoje, tarp Molainių, Žygeivių ir V. Alanto gatvių, įrenginėjamas netradicinis – informacinis, lietuviškos pasakos motyvais paremtas parkas jau žymimas pirmaisiais elementais. Parke – pasakos motyvai
Kaip sakė I. Skiotienė, kuriant Kniaudiškių parko viziją, buvo ieškoma pačių įvairiausių sprendimų. 2019 m. panevėžiečiai viešojo susirinkimo metu nusprendė, kad Kniaudiškių parkas galėtų įprasminti puikiai visiems žinomą pasaką „Eglė – žalčių karalienė“, pasitelkiant parko želdinius bei infrastruktūrą, skatintų pažinimą, ugdymą ir ryšį su gamta.
Parko išskirtinumas – simbolika Kūdra taps jūra, kalneliai su gojeliais – tai sūnūs ir dukrelė, o gyvatašakė eglė – tai Eglė, Žalčio žmona ir vaikų – Ąžuolo, Uosio, Beržo ir Drebulės mama.
Parke kiekvienas kalnelis turės savo – vaiko vardą ir aplik jį žaliuos tos rūšies medžiai. Per parką vingiuojantys takai simbolizuos žalčius, žydinti raudona pieva – „kraujo putą“, balta pieva – „pieno putą“. Broliai, kurie užkapojo žaltį virs šermukšniais su raudonomis uogomis. Parke kvepės ir 12 skirtingų vaistažolių rūšių, skirtų Eglės išbandymui, o supynės taps simboliu išbaidančiu piktąsias dvasias.
Parko lankytojų lauks ir įvairios užduotys: sunešioti dvylika klumpių – reikės įveikti dvylika kalnelių šlaitų, suverpti dvylika verpalų – apibėgti aplink Eglės kalnelį, išausti 12 drobių – 12 kartų pereiti „žaliuosius tunelius“. Pasakojimą reikės pradėti ir tęsti einant taku – maršrutu, atliekant užduotis: prie informacinio centro pasiimti planą, rasti „marškinius“, juose – „žaltį“, po to atlikti užduotis.