Išskirtinis gyventojų projektas
Pasak Klaipėdos bendruomenės vadovės Reginos Baguckienės, idėją sukurti dar neregėtą eglę pasiūlė Sandra Ščiavinskienė, o viskas per kelis mėnesius gimė kūrybos dirbtuvėse.
Žaislus eglutei paaukojo per trisdešimt šeimų. Didžioji dalis gyvena Paupiuose, tačiau prisidėjo ir Gindulių, Klaipėdos, net Vilniaus gyventojai.
Kalėdų eglutę konstravo trys dešimtys Paupių gyventojų, kurie rinkdavosi ne tik vakarais, bet ir savaitgaliais. Eglės karkasas apipintas šakomis, ant metalinio tinklo pritvirtinti žaislai – mašinėlės, vėjo malūnėliai, lėlės, lego detalės.
Paupiečiai ir pernai buvo sukūrę išskirtinį Kalėdų medį, ant kurio šakų sutalpino kone visą uostamiesčio gyvenimą: burlaivį „Meridianas“, Dangės upę, tiltus, senąjį Bachmano dvarą, gatvės ir stotelės, fachverko stiliaus namus, automobilius, augalus, paukščius, gyvūnus.
Nenustoja stebinti klaipėdiečių
Paupių bendruomenė išradingumo nuolat stebina klaipėdiečius. Užpernai jos sukurtą eglutę puošė beveik 115 tūkstančių sagų. Jas rinko ir kitų miestų gyventojai, sulaukta siuntos net iš Vokietijos.
Tąkart ši 3,30 metro aukščio ir 1,57 metro skersmens eglė tapo ne tik tapo Klaipėdos apskrities bibliotekos konkurso nugalėtoja, bet ir pripažinta aukščiausios sagų dekoracijos Lietuvos rekordininke.
Prieš trejus metus Paupių bendruomenė nunėrė dviejų metrų aukščio eglutę, jai prireikė daugiau kaip keturiolikos kilometrų siūlų.
Moterys tuomet vašeliais nunėrė daugiau kaip 500 įvairaus dydžio kvadratėlių, kurių raštai – skirtingi.
Eglučių paroda – aštuntą kartą
Paupių bendruomenės eglė „Vaikystė“ įkurdinta Klaipėdos apskrities bibliotekos kiemelyje. Čia jau aštuntą kartą vyksta tradicinis renginys „Kalėdų eglučių kiemelis“.
Paraginti bibliotekininkų eglutes kuria uostamiesčio įmonių, bendrovių kolektyvai, mokyklos, visuomeninės organizacijos.
Šiemet konkurse kaip niekada daug dalyvių – kiemelyje įžiebta keturiasdešimt eglučių, kurios čia stovės iki gruodžio 9 dienos.
Visos šiųmetės Kalėdų parodos eglės kurtos naudojant natūralias medžiagas, siekiant naujam gyvenimui prikelti iš pirmo žvilgsnio nebereikalingus daiktus.