Pasidairykite savo virtuvėje: net mesti į šiukšlių konteinerį paruošti daiktai gali praversti šventėms

2021 m. gruodžio 21 d. 10:18
Ką daryti, jei mėgtų indų rinkinys sudužo ir beliko tik viena lėkštė, puodelis ar taurė? Galima juos dekoruoti ir sukurti interjero puošmenas. Kaip tai padaryti, paaiškino kūrybingos pakaunės moterys.
Daugiau nuotraukų (4)
Kauno rajono Ilgakiemio kaimo gyventojų namuose neseniai atsirado originalių indų. Pulkas įvairaus amžiaus žmonių pasitelkė fantaziją, dekoravo senus indus, stalo įrankius, kavos dėžutes ir jiems suteikė naują gyvenimą bei išvaizdą.
Idėja, kaip panaudoti senus indus, kilo Ilgakiemo laisvalaikio salės kultūros renginių organizatorei Vilmai Garlinskienei. Moteris sakė neabejojanti, kad turbūt kiekvieno namuose yra likusių pavienių lėkščių, puodelių, taurių, šaukštų, šakučių, peilių, nebereikalingų kavos ar arbatos dėžučių.
„Tokių indų dažnai nebenaudojame. Išmesti jų nesinori, todėl kilo mintis jiems suteikti naują išvaizdą ir gyvenimą, jais puošti savo namus“, – pasakojo V.Garlinskienė.
Kultūros renginių organizatorė sugalvojo, kaip tai padaryti. Pirmiausia indus ar įrankius riekia nuriebalinti ir paviršių pašiaušti švitriniu popieriumi. Paskui įvairiausių spalvų guašą sumaišyti su klijais.
Indus galima dažyti teptukais, kempinėmis, net plastikinėmis šakutėmis. Pasitelkus fantaziją galima išgauti įvairius raštus. Taip pat juos galima puošti džiovintų ir akrilo dažais nudažytų ir taip užkonservuotų rožių ar kitų gėlių žiedais, plunksnomis, stiklo rutuliukais ar šukėmis, kriauklėmis.
Verta imtis ir netikėtų sprendimų. Pavyzdžiui, į lėkštę pastatyti šaukštą, jį apipilti dažais ir prie jo koto viršaus priklijuoti puodelį. Kompoziciją nudažius šaukšto beveik nebematyti ir atrodo, kad puodelis tarsi kybo ore, iš jo bėga gėrimas.
V.Garlinskienės rengtame edukaciniame užsiėmime „Seno indo kelias“ dalyvavusi Aida Verbylaitė-Kabišė pasakojo, kad dekoravo juodą lėkštę.
Ji į vienkartinį puodelį supylė šiek tiek baltos, oranžinės ir mėlynos spalvos dažų bei truputį klijų.
„Iš puodelio pyliau šį mišinį ant lėkštės ir ją varčiau. Tai darant matyti, kaip spalvos maišosi ir išeina vis kitoks piešinys. Tokiu pat būdu dekoravau ir apverstą taurę – apliejusi ją dažais ir klijais sukiojau staigiais judesiais“, – pasakojo moteris.
A.Verbylaitė-Kabišė sakė, kad taip yra bandžiusi nudažyti ir drobę, tik vietoj guašo naudojo akrilo dažus. Kurti tokį piešinį taip pat puikiai sekėsi.
„Dekoruodama indus jaučiausi tarsi devintame danguje, žaisdama su dažais pamirštu visus rūpesčius. Tiesa, iš taip nudažytų indų jau negalima valgyti ar gerti, bet mano mama į tokią lėkštę sudėjo iš pajūrio atsivežtus akmenis, kriaukles ir pasipuošė namus“, – salė Ilgakiemio gyventoja.
indaikūryba^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.