Šis eksperimentas, anot Sandros, buvo pradėtas po socialiniame tinkle pasidalintos idėjos tulpes sodinti kartoninėje kiaušinių dėtuvėje, kas jai pasirodė nelogiška, nes kartonas po poros savaičių dirvoje suyra, vadinasi, iki pavasario svogūnėliai veikiami lietaus, sniego ir šalčio tiesiog išsivartys. Vietoje kiaušinių dėtuvės ji pasirinko plastikinę tvirtą dėžutę.
Gėlių augintoja patvirtina – didelis svogūnėlių, sodinamų į vieną vietą, skaičius, gėlėms pražydus, sukurs puikų vaizdą.
Ką reikėtų padaryti?
Plastikinėje dėžutėje telpa maždaug 40–45 tulpių ir narcizų svogūnėliai. „Išdygę jie stovi kaip kareiviai. Pražydę nebijo nei lietaus, nei vėjo, saugo vienas kitą, išlaiko formą. Jei po žydėjimo norisi iškasti ir į tą vietą sodinti vienmetes gėles, pakanka su kastuvu keliose vietose dėžutę užkabinti, ir ji jau karutyje, svogūnėliai keliauja džiūti“, – vaizdžiai pasakojo Sandra.
2. Plastikiniame krepšelyje telpa apie 8–9 svogūnėlius. Viskas galioja, kaip ir pirmajame punkte. Įdomus pastebėjimas, kad iš krepšelio kirstukai bei pelėnai neišvagia svogūnėlių.
3. Pernai moteris pabandė ir plastikinę vazonų dėtuvę. Augalai puikiai augo, bet kilo bėdų iškasant: plastikinis dėklas, kastuvui palietus kastuvui, tiesiog sutrupėjo. Jis tiktų nebent tam atvejui, kai svogūnėlių nesinori iškasti – pasodinai ir pamiršai dešimčiai metų.
Taigi, svarbiausias priminimas: spalis, lapkritis – idealiausi mėnesiai sodinti svogūninėms gėlėms.