„Pernai, temperatūrai lauke nukritus, pavyzdingai buvo įjungtas šildymas, bute nebuvo tiek drėgmės. Dabar grįžti namo, drėgmė milžiniška. Namuose neįmanoma būti. Laiką leidi apsirengęs dviem megztiniais, įjungęs oro sausintuvą. Kodėl turiu bute apsistatyti šildytuvais? Kaimynai skundžiasi, kad šalta, bet niekas neieško teisybės. Name bendrijos nėra.
Kodėl Vilnius – nuskriaustas miestas? Naujos statybos namuose butai, galbūt, šilti, bet, kalbant apie Senamiestį, nemanau, kad aš toks vienas. Moku mokesčius, dirbu, grįžęs namo noriu pailsėti, būti su marškiniais, o ne dviem megztiniais. Kodėl turiu laukti valdžios malonės ar kol bus reikiama lauko temperatūra?
Čekijoje, Prahoje, lauke 15 laipsnių šilumos, radiatoriai šyla, Lenkijoje, Varšuvoje, gyvenantys draugai nė nesupranta mano problemų. Pas mus senjorai gyvena 100 kv. m bute, neturi pinigų, bet jiems į darbą eiti nereikia. Kodėl grįžęs iš darbo negaliu normaliai pailsėti?
Turiu prašyti kažko? Atšalo ir įjunkite minimalų šildymą. Pinigų visi turi, spūstys milžiniškos, perka po penktą butą. Kodėl turime priklausyti nuo kažko? Ne visi gyvena nuosavuose namuose ar naujos statybos daugiabutyje.
Anksčiau buvo tam tikra paros temperatūra, kuomet įjungdavo šildymą. Šilumos tiekėjai neseka prognozių? Juk pateikiamos 10 dienų prognozės. Atšaldo butus, žmonės serga. Benamis gyvena +15, pas mane bute +17 laipsnių šilumos.
Savivaldybėje man paaiškino, kad nusipirkčiau namą ir gyvenčiau kaip noriu. Bet aš nenoriu gyventi name, noriu gyventi Senamiestyje. Gyvendamas bute turiu turėti penkis šildytuvus ir įjungti kiekviename kampe, kad būtų bent minimalus komfortas. Man patinka gyventi Senamiestyje, namas yra toks, koks yra, kodėl turiu kankintis?“ – piktinosi į portalą lrytas.lt paskambinęs vyras.
Vilniaus savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas portalui lrytas.lt komentavo, jog Vilniaus savivaldybė šildymo sezoną švietimo ir gydymo įstaigose pradėjo dar rugsėjo 20 d. O visuotinio šildymo sezono pradžią, lauko temperatūrai šoktelėjus į viršų, kiek atidėjo.
Dėl tikslios sezono pradžios datos bus sprendžiama artimiausiu metu.
„Vis tik, norime priminti, kad gyventojai neprivalo laukti Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo dėl šildymo įjungimo. Visi Vilniaus gyventojai, įskaitant ir daugiabučius gyvenamuosius namus, gali savo nuožiūra pasirinkti šildymo sezono pradžios datą.
Kad šildymo sezonas būtų pradėtas anksčiau ar vėliau, gyventojai turi kreiptis į namo valdytoją (administratorių, bendrijos pirmininką ar kitą įgaliotą asmenį), o šis turėtų apklausti bendraturčius ir, jei daugiau nei pusė daugiabučio namo gyventojų sutaria dėl šildymo įjungimo, apie priimtą sprendimą informuoti Vilniaus šilumos tinklus.
Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių 61 punkte nustatyta, kad šildymo sezono pradžią ir pabaigą, atsižvelgdama į faktines lauko oro temperatūras, nustato savivaldybės institucija. Tačiau tiksli lauko temperatūra, kurią pasiekus reikėtų įjungti šildymą, nėra nustatyta“, – paaiškino vicemeras.