Vilnietė gėlių augintoja Sandra Stanislavičė pasidalijo savo atradimu. Jei bebaigiančioms žydėti vasarinėms gėlėms, tokioms kaip pelargonijos, fuksijos, šlamučiai, dichondros, kobėjos, nėra vietos, jas galime iškasti, nukirpti antžeminę dalį, šaknis sudėti į maišelį, standžiai užrišti ir sandėliuoti vėsiame rūsyje, garaže ar sandėliuke.
Svarbu, kad patalpoje nebūtų per daug šilta, o žiemą nenukristų žemiau nei nulis laipsnių – ideali temperatūra 2–5 laipsniai šilumos. „Vasario mėnesį šaknis parsinešite namo, pasodinsite į vazonus, imsite laistyti, augalai ims leisti atžalas, greitai sužaliuos, o pavasarį į lauką išnešite jau žydinčią gėlę“, – sako S. Stanislavičė.
Tiesa, petunijų ar surfinijų tokiu būdu išlaikyti nepavyks, jų šaknys tiesiog per silpnos.
Sėkmingai peržiemoti gali ir begonijos. Šios gėlės būna lapinės ir gumbinės, populiarios ir smulkiažiedės, vadinamos „ledinukais“. Pastarųjų išsaugoti iki pavasario, anot Sandros, nepavyko, lapines begonijas teks nešti į kambarius ir auginti ant palangės.
O štai gumbines begonijas labai lengva išsaugoti: išrovus, nuo gumbų nupurtomos žemės, nupjaunama antžeminė dalis, gumbai padžiovinami. Porą dienų padžiovinus, juos galima sudėti į popierines dėžutes.
Šias reikėtų sandėliuoti vėsiai, kur temperatūra nenukrenta žemiau nei nulis. Pati Sandra gumbus laiko vokuose kambario temperatūroje, šalia visų sėklų. Jei gumbai nepažeisti puvinio, nepašalę, tikrai sulauks kovo mėnesio, kai juos bus galima ruošti pavasariniam sodinimui.