Gavę skundą ar tiesiog pamatę netvarkingą sklypą savivaldybės darbuotojai jį užfiksuoja, įtraukia į taip vadinamąjį apsileidėlių sąrašą, o kad vėliau nekiltų ginčų – nešienautą žolę dar ir pamatuoja bei nufotografuoja.
„Kad po to, kai gaus įspėjimus, žmonės nekeltų konfliktų – nuotraukos bus dokumentas. Nes yra tokių gyventojų ir įmonių, kuriuos kiekvienais metais turime raginti nusišienauti, kitaip to nedaro“, – „Lietuvos ryto“ televizijos reportaže sakė savivaldybės vyriausiasis specialistas Tomas Jaseliūnas.
Šiemet sąraše – per 100 pavardžių bei įmonių pavadinimų.
„Didesnė nei dvidešimt centimetrų žolė išties atrodo netvarkingai ir tokį sklypą galima laikyti neprižiūrimu. Tačiau yra panevėžiečių, kurie sako, jog jiems labiau patinka trupučiuką aukštesnė žolė. Todėl svarbu nusistatyti, koks tas žolės aukštis turi būti – ir visiems taps aišku“, – sakė Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Daiva Svirelienė.
Beje, šiemet nenusipjovę žolės žmonės ne tik įtraukiami į juodąjį sąrašą, bet ir viešinami internete.
D.Svirelienė įsitikinusi, kad niekam neturėtų būti smagu atsidurti tokioje kompanijoje, todėl tiki, kad ši prevencinė priemonė suveiks.
Per nustatytą laiką nesusitvarkiusieji sklypų panevėžiečiai bus priversti mokėti didesnį žemės mokestį, o per metus į „juodąjį“ sąrašą pakliuvusiesiems antrą kartą grės bauda iki 600 eurų.