Surfinijos, pasodintos į kabančius vazonus, puikiai svyra ir džiugina akį žiedų gausa bei spalvomis.
Petunijų stiebai stori, stiebiasi į viršų, jos neturi polinkio svirti, nebent dėl žiedų svorio.
Ir petunijos, ir surfinijos dauginamos sėklomis ir ūglių įšaknydimu. Sėklos labai smulkios, jos beriamos į indą su žemėmis, papurškiamos vandeniu, sėjamos nuo sausio iki kovo mėnesio. Sėklos neužkasamos, žemėmis neužberiamos.
Po poros savaičių, pasirodžius gležniems daigeliams, jie perkeliami į vazonėlius. O tuomet – būtina gėles formuoti. Norint, kad surfinijos ir peturinos gražiai atrodytų, jas labai svarbu karpyti.
Pirmasis karpymas vyksta, kai daigeliai turi 6–8 lapelius. Beje, nukirpus viršūnę, ją galima įšaknydinti, tuomet turėsite dar vieną gėlę.
Kaip teisingai įšaknydinti? Nukirptas ūgliukas pamirkomas šaknų augimą stimuliuojančiuose milteliuose ir įkišamas į lengvą, drėgną žemę (universalių durpių substratą ar mišinį, skirtą gėlių ar daržovių daigams auginti), uždengiamas maišeliu ar stiklainiu, padarant „šiltnamį“.
Kasdien maišelį būtina nuimti, kad daigelis gautų šviežio oro. Laistyti saikingai, šiltu vandeniu. Jei palaistysite šaltu vandeniu, tikėtina, kad daigelis stresuos ir neišleis šaknų, pradės pūti. Po poros savaičių, atsiradus šaknims, daigelis perkeliamas į vazonėlį ir toliau auginamas bei formuojamas kaip ir tas daigas, kuris išdygo iš sėklos – karpomos viršūnės.
Gėlių augintoja pataria – nebijokite petunijų ir surfinijų karpyti. Kuo daugiau jas karpysite, tuo gražesnius krūmelius suformuosite. Taip pat neleiskite joms anksti žydėti. Šios gėlės pražysta po 70–80 dienų, tad, tikėtina, kad pasėtos sausio mėnesį, žiedais pradžiugins kovą.
Neleiskite joms eikvoti maisto medžiagų, nes vis tiek į lauką dar nenešite be gegužės-birželio mėnesio, kai nebeliks šalnų grėsmės. Ir surfinijos, ir petunijos labai jautrios šalčiui.
Petunijos ir surfinijos labai „ėdrios“ gėlės. Vienai suaugusiai surfinijai reikia 3–5 litrų vazono su žemėmis. Kol daigai dar maži, tręšiama azotinėmis trąšomis, kad formuotų gražius, žalius lapus ir kaip galima daugiau ūglių. Pražydus gėlėms, jas reikia kas savaitę laistyti kalio ir fosforo trąšomis arba trąšų mišiniais, skirtais petunijoms.
Peržydėjusių petunijų ir surfinijų žiedai pašalinami, tokiu būdu gėlė jums atsidėkos dar didesne žiedų gausa.