Kartu su uošviu įrengta troba žavisi ne tik tauragiškio draugai, bet ir atvykėliai iš Japonijos

2020 m. gegužės 12 d. 15:28
Aretas Kisielius, taurageszinios.lt
Verslininko Gedimino Tamulyno draugų nebesužavėsi atostogomis turistų numintais takais po Balį ar poilsiu prabangiuose Turkijos viešbučiuose. Po dvejus metus trukusių kūrybos ir įrengimo darbų tauragiškis nuo šiol savo draugus kviečia pailsėti tauragietiškai – iš jūrinių konteinerių suręstame namelyje, Tauro troboje.
Daugiau nuotraukų (14)
Sustiprino draugystę
Pastatyti namelį, kuriame būtų gera pailsėti, Gediminas ėmė svarstyti tuomet, kai suprato, kad po įtemptos darbo savaitės Vilniuje geriausiai atsipūsti pavykdavo Tauragėje. Iš pradžių manęs, kad tai tik sentimentai savam kraštui, vėliau tauragiškis pakeitė nuomonę: iš didmiesčių atvykę draugai negalėjo atsidžiaugti, kad pagaliau kokybiškai pailsėjo, jaučiasi žvalūs ir energingi.
Svajojančių pabėgti nuo miesto triukšmo vis daugėjo, todėl verslininkas savo idėja pasidalino su uošviu Vaidu, nagingu karkasinių namų statytoju, kuris sutiko kartu įgyvendinti idėją.
„Sakoma, kad vyrų draugystė primena laivo statymą. Svarbu ką nors kartu veikti, kad užsimegztų bičiulystė. Tai namelio statybos buvo mano ir uošvio laivo statymas. Jis mane daug ko išmokė“, – patirtimi dalijosi Gediminas.
Įsirengti padėjo tauragiškiai
Sulaukęs pagalbos iš uošvio, Gediminas kibo į darbus. Susidomėję projektu, vienas po kito prisijungė ir draugai. Didžioji dalis jų – tauragiškiai, sėkmingi interjero ir kraštovaizdžio dizaineriai. Atradus bendraminčiams projektas kaip reikiant įsivažiavo.
„Galima sakyti, kad „Tauro troba“ yra projektas, pagamintas Tauragėje. Kai statėme trobą, beveik visas medžiagas pirkome iš vietos verslininkų. Daug bendravome su „Agava“, „Brolenta“.
Dėl jų palaikymo namelio statybos vyko sklandžiau. Taigi, tam tikra prasme net statybinės medžiagos – tauragietiškos. Taip darėme dėl to, kad kas visi norintys ir gyvenantys Tauragėje galėtų pasistatyti tokį pat namelį savo kieme“, – pasakojo G. Tamulynas.
Pagerbė galingą žvėrį
Gediminas manė, kad namelis galėtų būti modernus, kiek įmanoma draugiškesnis gamtai, todėl pasirinko logistikos verslams jau nebetinkamus jūrinius konteinerius panaudoti dar kartą. Masyvi konteinerių forma galiausiai padiktavo ir pavadinimą.
„Nuo pat pradžių norėjome, kad pastatytas svečių namelis kaip nors sietųsi su Taurage. Taip iškart ir atsirado idėja pavadinti jį Tauro, vieno iš miesto simbolių, garbei. Tuomet jau ir namelį statėme taip, kad jis iš tolo primintų miškingoje vietovėje ar pievoje snaudžiantį taurą ir pastatas susilietų su gamta, būtų mažiau krintantis į akis“, – namelio idėjos reikšmę atskleidė savininkas.
Kai atėjo metas apsispręsti dėl dizaino, klausimų daug nekilo. Kad ryškios detalės neužgožtų šalia esančios natūralios gamtos, kūrėjai nusprendė rinktis minimalistinį vidaus dizainą, neutralias spalvas ir kuo didesnius langus.
Langai pripildo namelį šviesa. Dėl jų ryte kylanti saulė atsargiai budina žmogų ir švelniai stumia iš lovos. Puikus būdas, padedantis nueiti miegoti ir keltis anksčiau. Tiesiog natūralus žadintuvas.
Žinoma, kai žmonės atvyksta, pirmą dieną pasigenda televizoriaus. Pirmą naktį miegoti šiek tiek nejauku dėl to, kad už lango tamsu. Bet tuoj įsivažiuoja į gamtos ritmą ir vėliau džiaugiasi gerai pailsėję. Žmonėms patinka, kad gali pro kambario langą matyti stirnas, bebrus.
Atvyksta pailsėti iš viso pasaulio
Nors namelis visuomet atviras tauragiškio svečiams, pasak jo, kai namelis tuščias, jį vis dažniau nori išsinuomoti ir atvykėliai iš kitų pasaulio šalių – Japonijos, Vokietijos, Jungtinių Arabų Emyratų, Norvegijos, Belgijos.
Daugelis apsistojančiųjų – didmiesčių gyventojai. Jie pasiima vadinamąsias darbo atostogas ( workation – angl.): rytais dirba nuotoliniu būdu, o po pietų leidžia laiką gamtoje, keliauja po Tauragės apylinkes. Jie nori pajausti gamtą tokią, kokia ji yra. Rodos, namelis stovi tiesiog laukymėje, prie miško ir pelkės.
Bet būtent to paprastumo ir ieško svečiai. Jiems gražu pelkė, vieškelis, miškas, dirbami laukai. „Labiausiai dėl to, kad geras jausmas būti didelėje erdvėje, kur vėjas draiko plaukus ir išpučia mintis po darbo“, – sėkmės paslaptimis dalijosi savininkas.
Siūlo vietines pramogas
Dabar verslininkas stengiasi, kad gerai pailsėję svečiai susipažintų ir su kraštu, į kurį atvyko. Kai kurie svečių sugrįžta nebe pirmą kartą ir turi savo pamėgtas vietas.
Gediminas visuomet pasiūlo pradėti nuo gamtos. Labiausiai mėgstama keliautojų vieta – Meižio tvenkinys ir aplink esanti trasa. Svečiai apsilanko Pagramantyje, visiems gerą įspūdį vasaros metu palieka ir „Liberty Beach“.
„Neįtraukiau tik paties miesto, nes ten ir taip paprasta viską rasti, užtenka užsukti į Tauragės pilį, ir bus pasirūpinta. Vertų atrasti vietovių tikrai turime daug, – sakė trobos šeimininkas. – Dabar, kai draugai atvažiuoja, galiu sakyti, kad taip atrodo poilsis tauragietiškai. Ir visiems toks poilsis patinka. Žinau, kad dar trūksta tikros geros lietuviškos SPA, tai yra pirties. Ji, jei viskas klostysis gerai, irgi atsiras“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.