Į kovą su užkratu stojęs Kaunas pirmiausia ėmėsi dezinfekuoti viešąjį transportą, o vėliau išplėtė dezinfekuojamų vietų sąrašą.
Miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas ir Kauno savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro koordinatorius Paulius Keras tikino, kad kauniečiai viešosiose erdvėse turėtų jaustis saugiai.
Dezinfekcija Kaune atliekama šios srities profesionalų, naudojančių specialius kostiumus, įrangą ir medžiagas.
Išpurškia apie 100 stotelių
Nuo pirmųjų karantino dienų pradėtas dezinfekuoti viešasis transportas ir toliau prižiūrimas. Galutinėse stotelėse švarinami visi autobusai ir autobusai.
Bendrovės „Kauno švara“ darbuotojų brigados specialiu tirpalu purškia viešojo transporto stoteles. Per dieną pavyksta dezinfekuoti apie 100 stotelių.
Ne tik švariau, bet ir steriliau tapo Kauno požeminėse perėjose, kurias specialiu tirpalu darbuotojai išpurškė jau keletą kartų. Švarintojų dėmesio sulaukė buitinių atliekų rūšiavimo konteineriai.
„Laiptinės, stotelės, perėjos – vietos, kuriomis dažniau naudojasi kauniečiai. Jų dezinfekavimas yra dar vienas svarbus būdas sulėtinti viruso plitimo tempą. Tai darysime tiek, kiek reikės, – priemonių, žmonių ir technikos turime pasiruošę užtektinai“, – sakė P.Keras.
Valo laiptines ir parkus
Kauno daugiabučių laiptinėse dezinfekcija atlikta jau po keletą kartų. Apie kiekvieną valymą gyventojai informuojami skelbimais.
Dezinfekcijos metu išpurškiami bendrojo naudojimo patalpų paviršiai, valomi turėklai, durų rankenos, liftų mygtukai, pašto dėžutės.
Vienos laiptinės dezinfekcijai prireikia nuo 3 iki 9 litrų dezinfekcinio skysčio, o visa procedūra trunka apie 30–40 minučių.
Bendrovės „Kauno švara“ duomenimis, dažniau dezinfekuojami ir buitinių atliekų konteineriai.
Per karantiną tvarkdarių dėmesio keletą sykių sulaukė ir pagrindiniai Kauno parkai. Buvo dezinfekuoti takai, suoliukai, šiukšlių dėžės, stendai.
Gatves liejo dėl užterštumo
Pastaruoju metu miesto švarintojai sunerimo ir dėl pernelyg didelio užterštumo kietosiomis dalelėmis ir dulkėmis.
„Ilgai nesulaukėme pakankamo kiekio lietaus, vyravo sausi orai, todėl pastebimai didėjo užterštumas. Kad būtų mažesnis dulkėtumas, tarša kietosiomis dalelėmis ir jų poveikis kvėpavimo takams, alergijoms, pagrindinės Kauno gatvės liejamos vandeniu. Žinoma, jeigu iškiltų būtinybė, būtų pradėta ir gatvių dezinfekcija“, – kalbėjo P.Keras.
Jis pabrėžė, kad konsultuojantis su visuomenės sveikatos specialistais stebima situacija ir nuolat svarstoma, kokie darbai yra svarbiausi. Daugiausia dėmesio skiriama vietoms, kur fiksuojama didžiausia pėsčiųjų koncentracija.
Dezinfekavo ir takus
Atšilus orams ir suintensyvėjus dviratininkų bei pėsčiųjų srautams vaizdingose pakaunės vietose viešąsias erdves ėmėsi dezinfekuoti ir Kauno rajonas.
Pasak Kauno rajono Ekstremaliųjų situacijų operacijų valdymo centro atstovų, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, šią savaitę švarinimosi akcija buvo surengta Raudondvario ir Kulautuvos seniūnijose.
Kauno rajono Komunalinių paslaugų centro darbuotojai dezinfekavo ne tik dviračių taką, bet ir stendus, suoliukus, stalus, šiukšliadėžes, autobusų stoteles, parkus, vaikų žaidimo aikšteles.
Dezinfekavimo darbai vyksta ir kitose seniūnijose.