„Suplėkęs kvapas“ spintoje: paaiškino, iš kur jis ir kaip išnaikinti

2019 m. rugsėjo 29 d. 10:10
Lrytas.lt
Kas yra „suplėkęs kvapas“? Paaiškinti sudėtinga, bet dauguma suprantame, koks jis nemalonus, tas kvapas. Suplėkęs kvapas spintoje beveik visada yra pelėsio pasekmė ir jį valyti neretai prireikia etapais – pirma išvalote pelėsį, o po dar papildomai naikinate jo paliktą kvapą. Pelėsis veisis ten, kur drėgna Pelėsis, kaip žinome, yra grybas, o grybai mėgsta drėgmę, pastovų orą ir tamsą.
Daugiau nuotraukų (2)
Todėl aptikus ir išvalius pelėsį, taip pat svarbu pabloginti bent vieną iš trijų jam tinkamų sąlygų, o geriausia visas tris iškart. Išvalius pelėsį, spintas ir patalpas geriausia išvėdinti, ir tai daryti kuo ilgiau, taip pat nedelsti ir pradėti tirti drėgmės šaltinį arba jo atsiradimo priežastį.
Pasitikrinkite, koks drėgmės lygis jūsų namuose ar konkrečioje patalpoje. Rekomenduojamas drėgmės lygis yra iki 60 procentų. Sumažindami drėgmės lygį, ne tik sumažinsite riziką pelėsiui vėl atsirasti, tačiau ilgainiui pajusite efektą sveikatai, savijautai ir bendram komfortui.
Pelėsis spintoje labai dažnai yra pelėsio už spintos tąsa. Jeigu spintos duris atidarote bent kartą kitą, už spintos esančioje erdvėje oro cirkuliacija bei šviesos patekimas yra labai menkas, o jeigu dar dėl kokių nors priežasčių drėgna – tai puikios sąlygos pelėsiui vystytis.
Vienas būdų išnaikinti blogą spintos kvapą – panaudoti aktyvuotą anglį. Ji pati nekvepia, tačiau efektyviai sugeria įvairius kvapus.
Atsiradęs ant sienos, pelėsis ilgainiui persikelia ant spintos. Jeigu jūsiškė spinta sena ir jos galinė pusė yra iš nestoros fanerinės plokštės, kelias į spintos vidų dar palengvėja, kadangi pelėsis pamažu gali ardyti jūsų baldą. Nieko nedarant, jis gali plisti dar toliau – į spintoje laikomus drabužius, o jo mikotoksinai – į jūsų organizmą.
Tai tikrai nėra gera žinia, kadangi mikotoksinai gali sukelti alergines reakcijas, nosies užsikimšimą, galvos skausmą, konjuktyvitinį uždegimą, čiaudulį, rinitą, karštinę, viduriavimą, netgi astmą, vyresniems arba labai jauniems asmenims tai gali baigtis plaučių liga – mikoze. Kaip kartu su pelėsiu panaikinti ir jo kvapą Jeigu pelėsį išnaikinote, o kvapas vis tiek juntamas, gali būti, kad liko sporų arba kvapas įsigėrė į baldo sieneles.
Be abejo galite rasti įvairių specializuotų priemonių, tačiau jeigu dėl kokių nors priežasčių nenorite jų naudoti, galite išbandyti šias klasikines priemones, naudojamas kvapams iš kietų paviršių šalinti: didelės koncentracijos actas, citrinų sultys ir vanduo, paprastas muilas ir vanduo yra papildoma priemonė nuvalyti likusiems pelėsio likučiams po to, kai panaudojote rūgštį (acto ar citrinos).
Reikia nepamiršti gerai nusausinti nuvalytas vietas, antraip rizikuojate palikti sąlygas vystytis naujam pelėsiui.
Prietaisai, valantys karštais garais – tai gana veiksminga priemonė naikinant pelėsį nuo kietų medinių paviršių. Kvapams naikinti galite panaudoti kepimo sodą. Pelėsį išvalius buitinėmis arba specialiai įsigytomis priemonėmis, pabarstykite spintos stalčių ar lentynų dugną kepimo soda ir palikite 24 valandoms. Panaudokite dulkių siurblį, kad būtumėte tikri, jog pašalinote visą sodą. Kitas klasikinis būdas atsikratyti kvapų yra sulankstyti laikraščiai, tiesa tokiai priemonei suveikti gali prireikti daugiau laiko. Dar vienas metodas – panaudoti aktyvuotą anglį.
Spintatvarka^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.