Trūkumai yra irgi žinomi: visų pirma, tai, kad iš hibridų negalima rinkti sėklų. Vadinasi, patys jų neprisirinksite, ir kasmet teks jų pirkti. Antras didelis trūkumas, nors ne visoms hibridų rūšims būdingas – tai tas garsusis „plastmasiškumas“. Tokių kiekvienas ragavo parduotuvėje žiemą: kieti, tarsi ir būtų prinokę, bet prakandus – vandeningi ir beskoniai. Tokiu pomidoru nesunkiai galima langą išdaužti ar kam paakyje mėlynę įstatyti.
Kadangi pomidorai yra daržovė, be kurios negaliu gyventi nė dienos, taigi jų skoniui keliu šiokius tokius reikalavimus.
Vienas iš kelių mano augintų hibridų yra 'Dyniuška F1' (Dyniovyj miod) – Melionėlis (Melionų medus). Tai nemažas, pasakiško skonio pomidoras. Tokį geriausia valgyti vieną. Kaip desertą.
Derlumas – nedidelis, bet viską atpirko skonis
Įsigyti 'Dyniuška F1' sėklų susigundžiau perskaičiusi ypatingai gerų atsiliepimų apie šį hibridą. Nors jis išvestas ir gana neseniai. Tai vadinamasis bikoloras – pomidoras yra dviejų spalvų: geltonas su oranžiniai rausvais šonais. Tokie pasižymi ypač įdomiu ir turtingu skoniu. Ir 'Dyniuška F1' – ne išimtis. Apraše teigiama kad tai ankstyvas indeterminantinis hibridas, vaisius nokinti pradedantis 95-98 dieną nuo daigelių pasirodymo. Iš tiesų 'Dyniuška F1', kaip ir daugelis pomidorų šiemet, šiek vėlavo.
Veislės apraše teigiama, kad tai itin derlus pomidoras – kvadratiniame metre galima sodinti 3-4 augalus ir iš jų pririnkti iki 25 kg pomidorų. Tiesa, tokį derlumą galima pasiekti tik šiltnamyje. Atvirame grunte derlumas – iki 10 kg. Formuoti tokį pomidorą reikia vienu stiebu. Tiesa, ūglių leidžia labai nedaug. Šiltnamyje šio pomidoro aukštis iki 2 m, atvirame grunte – maždaug 1,2 m.
Auginti šių pomidorų daigelius buvo nelengva – nors 'Dyniuška F1' yra hibridas, jis visiškai neatsparus ligoms. Daigelius prašienavo diegavirtė (juodoji kojelė), pirmasis vaisius rodė kalcio trūkumą. Taigi, teks su juo pažaisti, nors šis pomidoras, kaip hibridas, turėtų būti atsparesnis ligoms.
Pasakiškai skanus
Tai pomidoras, tinkantis desertui. Jis visiškai neturi hibridams būdingo plastmasiškumo. Odelė plonytė, beveik nejuntama. Minkštimas mėsingas, sultingas, sėklų kameros nedidelės. Skonis – kaip gerai prinokusio šviesaus meliono: lengvas, saldus, gaivus bet ne aitrus.
Jokios užuominos į rūgštelę. Vadinasi tiks tiems, kurie dėl skrandžio ligų negali valgyti rūgštesnių pomidorų. Puikiai laiko formą, vadinasi, puikiai atrodys supjaustytas lėkštėje. Tai salotinio tipo pomidoras, rašoma, puikiai tinkantis sultims ir padažams. Atvirai sakant, tam šį pomidorą būtų gaila naudoti. Skaniausia jį valgyti vieną, be jokių priedų.
Verdiktas
Bandysiu šį hibridą auginti ir kitąmet. Vien dėl jo nuostabaus skonio. Jo sėklų jau užsisakiau pomidorų mylėtojų forume. Tačiau ir neturintiems galimybių iš ten siųstis, nereiktų nusiminti. Man atrodo, kad šio hibrido sėklomis buvo prekiaujama pavasarį Rokiškio turguje. O ir daigeliais prekiavo mūsų daržininkai tame pačiame turguje. Taigi, jei rasite sėklų ar daigelių, verta išbandyti šį įdomų hibridą.