Prekybos centruose galima rasti įvairių dekoratyvių medelių – apelsinų, citrinų, kinkanų. Bene populiariausias – kalamondinas, medelis su nedideliais, mandariną primenančiais, vaisiais, kuris nesunkiai prisitaiko prie mūsų sąlygų, žydi ištisus metus ir dekoratyviai atrodo.Tik patys vaisiai labai rūgštūs, nors valgomi. Pasirodo, iš jų galima netgi virti uogienes.
Viena bėda su parduotuvėje parduodamais citrusiniais medeliais, anot J.Rachmangulovos, yra ta, kad augalai iš prekybos centrų dažnai parkeliauja nuvarginti, užkrėsti kenkėjais, primaitinti stimuliatorių, kad, iki nuperkant juos, išlaikytų prekinę išvaizdą. Tokie augalai greitai žūsta, ypač jei neišmanai, kaip su jais elgtis parsinešus į namus. Pati J.Rachmangulova jaunus sodinukus siunčiasi iš užsienio medelynų.
Įsigijus citrusinį augalą svarbu nedaryti dviejų klaidų: neperlaistyti ir nelaikyti netinkamoje vietoje, t. y. prie lango, po kuriuo yra šildomas radiatorius. Žiemą citrusinius augalus kas mėnesį reikėtų tręšti kompleksinėmis trąšomis, vasarą kas 10 dienų – organinėmis ir kompleksinėmis.
Dar labai svarbu stebėti, kad augalų neužpultų erkutės ar kiti kenkėjai. Kambariuose žiemą labai sausa, todėl augalus reikėtų nuplauti, lapus nuvalyti su kempinėle ar nupurkšti specialiais preparatais. Sykiu drėkinti orą. Dažniausiai, augalui pradėjus mesti lapus, šeimininkas pradeda juo intensyviai rūpintis – gausiai laistyti, tačiau galiausiai tik supūdo šaknis.
Dar vienas augintojos patarimas – įsigijus augalą parduotuvėje nuskinti visus vaisius ir augalą persodinti į naują substratą, tada vazoną pastatyti šviesioje vietoje ir leisti augalui apsiprasti. Drėkinti orą galima purškiant patį augalą ir stebint žemės drėgnumą. Augalo nereikia lieti be reikalo.
Jei įstiklintas balkonas, citrusiniai augalai jame gali augti iki pat atšalimo 0–+5 laipsnių, o gal net ir per visą žiemą, jei nėra didelių šalčių. „Jei norime vaisių, teks truputį pasistengti“, – sako J.Rachmangulova, socialiniame tinkle įkūrusi grupę „Egzotiniai augalai ant palangės“, kurioje dalijasi patarimais, kaip auginti egzotinius augalus.
Pati citrusinių medelių augintoja juos laiko balkone, terasoje ar net lauke. Augalus laikant namuose, jiems būtinas papildomas apšvietimas ir oro drėkinimas. Žiemą augalams ne mažiau svarbi šviesa ir ramybė. Beje, jei namuose daugiau nei +15, būtinas apšvietimas. Mat tokioje temperatūroje augalai žydi.
Vilnietės auginami vaismedžiai, vos tik sušyla oras, keliauja į šiltnamį. Šįmet į šiltnamį augalai perkelti dar kovą, žinoma, papildomai juos pridengiant.
Beje, net ir paskiepijus augalus (jie skiepijami taip pat kaip ir visi vaismedžiai), derliaus vis tiek teks laukti 4–5 metus. Iš sėkos išaugintas augalas vaisius paprastai veda po 15–20metų, o ir vaisiai toli gražu neprilygs tam skoniui, kokio tikitės. Laukiant, kol vaisiai sunoks, kantrybės irgi prireiks – tas užtrunka nuo 6 iki 9 mėn.
Idealaus substrato, anot citrusinių augalų augintojos, nėra, jiems tinka universalus substratas gėlėms.