Net 76 proc. respondentų neįsivaizduoja švenčių be kalėdinės eglutės, tačiau paklausus, kokią eglę jie puošia namie, nuomonės pasidalina po lygiai.
„39 proc. lietuvių teikia pirmenybę gyvoms eglutėms, o 38 proc. – dirbtinėms, o štai latviams patrauklesnės tradicinės gyvos eglutės, kurias renkasi 61 proc. šios šalies gyventojų. Dar dalis žmonių šventes pasitinka namus puošdami eglišakiais ar kurdami netradicines eglutes. Nors alternatyvias eglutes šalyje renkasi dar retas gyventojas, atsižvelgiant į pasaulines tendencijas, galime numatyti, kad tokios tik populiarės“, – Komunikacijos ir interjero skyriaus vadovė Eimantė Nemanė.
Prieš renkantis eglutę, specialistė siūlo įvertinti kiekvieno jų tipo privalumus ir trūkumus, taip pat atsižvelgti, ar jos derės prie namų interjero bei ploto.
„Gyva eglutė paprastai užima daugiau vietos, ją taip pat reikia labiau prižiūrėti. Jeigu eglutė auga vazone, reikėtų įvertinti, ar bus ją kaip išsaugoti iki pavasario, kada medelį bus galima sodinti lauke. Dirbtines eglutes dažnai lengviau pritaikyti prie kiekvienų namų interjero, jos užima mažiau vietos tiek papuoštos, tiek supakuotos laukti kitų metų. Taip pat jos tinkamesnės turintiems mažiau erdvės ar unikalų namų interjerą. Ieškantys netradicinių sprendimų ir kuriantys išskirtinio stiliaus namus gali rinktis net beržo ar pušies imitaciją“, – teigia ji.
Alternatyvios eglutės – ieškantiems originalumo
Interjero dizainerė pastebi, kad alternatyvios eglutės suteikia galimybę derinti dirbtinių eglučių privalumus ir gyvųjų skleidžiamą jaukumą.
„Alternatyvias eglutes galime sukurti net iš namie turimų daiktų ir medžiagų. Pavyzdžiui, eglute gali tapti jau supakuotos dovanos ar lentynoje stovinčios knygos. Tokie alternatyvūs ir individualūs sprendimai visuomet geriausiai atitiks namiškių poreikius, interjerą ir neužims per daug erdvės“, – pasakoja E. Nemanė.
Alternatyvias eglutes galima papuošti tiek jau turimomis dekoracijomis, tiek specialiai jai pagamintais papuošimais.
„Atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei pusė žmonių turi bent kelias nostalgiją keliančias vaikystės ar praeities dekoracijas – jos papuoštų ir kuriamą netradicinę eglutę. Ją galima paįvairinti rankų darbo žaisliukais, vaikų piešiniais, karpiniais ar šeimos nuotraukomis. Išskirtinumo tokiai eglutei suteikia girliandos, be kurių Kalėdų neįsivaizduoja 44 proc. respondentų“, – teigia ji.
Specialistė primena, jog galvojantiems kokias dovanas dėti po egle, vertėtų rinktis tarp praktiškų, kasdien reikalingų daiktų kaip patalynė, indai ir pan. Mat to paties tyrimo duomenimis, daugiausia lietuvių pirmenybę teikia būtent praktiškoms dovanoms – 60 proc. Mažiausiai patraukli dovana yra dovanų čekiai – juos norėtų gauti tik 4 proc. respondentų.