Viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistės Žydrės Krivičienės teigimu, gyventojai privalo savo kiemuose šunis pririšti taip, kad jie negalėtų pabėgti iš žemės valdos ribos.
„Voljeras, narvas, patalpos ar kita laikymo įranga turi būti įrengta taip, kad šunys negalėtų iš jų iššokti ar kitu būdu pabėgti. Uždaroje žemės valdoje šuo gali būti laikomas palaidas, jei užtikrinama, kad šuo iš jos nepabėgs. Matomoje vietoje privalo būti pakabintas įspėjamasis ženklas su užrašu, kad kieme yra palaidas šuo. Ženklas ar lentelė su įspėjimu turi būti ne mažesnis kaip 8 cm pločio ar skersmens“, – informavo Ž.Krivičienė.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 20 straipsnio 2 dalimi, gyvūnų laikytojai privalo užtikrinti, kad jų laikomi gyvūnai nekeltų grėsmės žmonių ir kitų gyvūnų gyvybei, sveikatai ar turtui, privalo nepažeisti kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse numatyta atsakomybė už LR gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo, kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus. Pagal nusižengimo pobūdį ir pavojingumą už šių teisės aktų pažeidimą asmenims gali būti skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 550 eurų.