Pasak bambukų augintojo Lietuvoje Nerijaus Žilinsko, kuris bambukus augina jau ne vienerius metus ir Kėdainių rajone turi nemažą jų plantaciją, svarbiausia bambuką gerai prižiūrėti šaltuoju periodu, t.y. žiemą. Tuomet bambuką reikia kruopščiai apdengti. Laidos „Skinsiu raudoną rožę“ pašnekovas N. Žilinskas tam siūlo naudoti agroplėvelę ir ją labai storu sluoksniu, bent 10 kartų, apsukti visą bambuko antžeminę dalį.
Kadangi Lietuvos orai nenuspėjami ir oro temperatūra nuolat kinta, bambukų augintojas pataria esant pliusinei temperatūrai, bambuką iš agroplėvelės išvaduoti, kad jis nesušustų, o kai oro temperatūra vėl atvės – jį vėl suvynioti. Ir taip „žaisti“ N. Žilinskas sako, reikėtų visą žiemą.
Kadangi bambukas ne mūsų klimato zonos augalas, jam labai svarbu sukurti kuo palankesnes, artimas jo zonai augimo sąlygas.
Pirmiausia reikia tinkamai jam parinkti vietą. Bambukai puikiai augs ir klestės pavėsingoje nuo saulės ir karščio apsaugotoje vietoje.
Karštomis dienomis būtina pasirūpinti, kad jie gautų pakankamai vandens ne tik per šaknis, bet ir per lapus. Tad rekomenduojama itin karštomis vasaros dienomis visą bambuko antžeminę dalį nupurkšti arba apipilti vandeniu. Pasak N. Žilinsko, bambukai labai mėgsta drėgmę, tad laistyti juos reikėtų bent porą kartų per savaitę, o sodinti patariama į lengvą žemę, bet ne priesmėlį, nes jis greitai džiūsta. Geriausias pasirinkimas – durpė, kurios pH neutralus.
Kaip ir kiekvienam augalui, bambukui reikia maitinimo. N.Žilinskas sako, kad bambukus reikia tręšti kelis kartus per metus kompleksinėmis trąšomis, kad būtų visi augalui reikalingi komponentai ir mikroelementai. Bambukai – žoliniai augalai, jie nereiklūs trąšoms, tad jau geriau kartais jų nepatręši nei padauginti trąšų.
Bambukų yra įvairiausių veislių, tačiau visos skiriasi tik savo aukščiu ir, labai įgudusiai akiai, lapais.
Kėdainių rajone N. Žilinskas augina keturių veislių bambukus – Rufą, Simbą, Taini ir bambukų augintojo žmonos vardu pavadintą bambukų veislę – Sigitą. Pasak Nerijaus, įprastam lietuvio sodui jis rekomenduotų rinktis gajesnę, lengviau dauginamą Rufos veislę, kurios aukštis gali siekia apie 4 metrus.
Visų veislių bambukai žydi tik vieną kartą, paprastai, i 80-100–aisiais savo augimo metais.
Bambukui pražydus visame pasaulyje išnyks visi bambukai, kurie prieš maždaug 100 metų buvo pasėti iš vieno augalo, o per šimtmetį buvo padauginti į kokius 10 000 augalų. Įdomiausia, kad visi jie, nesvarbu kokioje pasaulio vietoje augs, pražys vienu metu bei vienu metu išnyks. Pasak Nerijaus, bambukai dauginasi ir naujos veislės išvedamos iš sėklų. Tad, kai bambukai pražysta, subrandina sėklas, tos sėklos pasėjamos ir iš tos sėklos jau užauga kitoks bambukas, o ne lygiai toks pats kaip augo prieš tai.
Laidą „Skinsiu raudoną rožę“ žiūrėkite šeštadieniais 8.45 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.