Vilnietė įrodė: vertikalus braškynas – patogu, paprasta ir dar kai kas

2018 m. liepos 15 d. 09:53
Lrytas.lt
Patarimų kaip auginti ir prižiūrėti braškes, kokias veisles rinktis yra daugybė. Kiekvienas braškių augintojas turi savo sėkmės istoriją.
Daugiau nuotraukų (9)
Vieni braškes augina lysvėje, kiti vazonuose, treti kibiruose, o štai laidos „Skinsiu raudoną rožę“ komandos narė Janina Grigutienė savo braškes augina vertikalioje kolonoje.
Ji sako, kad vertikalus braškynas puiki išeitis visiems tiems, kurie neturi daržo, nes tokį braškyną įsirengti galima ir balkone, ir terasoje.
Toks braškynas užims ne tik mažai vietos, bet ir tausos jūsų laiką. Jame sutalpinti galite iki 35 braškių daigus, jo nereikės mulčiuoti, ravėti, o uogos visada bus švarios.
Vertikalaus braškyno įrengimui, Janina savo sode, naudojo iš maumedžio plokščių sukaltą koloną, tačiau kuo puikiausiai šiam reikalui tiks platus plastikinis vamzdis, kuriame prigręžkite skylių daigams.
Skylių skersmuo turėtų būti toks, kad joje lengvai tilptų jūsų ranka.
Paruoštą vamzdį su skylėmis įsodinkite į didesnį vazoną su žemėmis, kuris ne tik išlaikys tokį braškyną vertikalų, bet ir palaikys jo drėgmę bei sugers perteklių.
Jei jūsų braškynas bus iš platikinio vamzdžio – agroplėvelės jo viduje nereikės, tačiau jei braškyno koloną darysite iš maumedžio ar kito medžio plokščių – į jo vidų, per visa kolonos ilgį, būtinai įklokite agroplėvelę.
Svarbus dalykas vertikalaus braškyno įrengimui yra laistymas.
J. Grigutienė sako, kad paprasčiausias būdas įsirengti efektyvią, lėto drėkinimo laistymo sistemą yra toks: paimkite paprastą, geriausia 5 litrų talpos, plastikinį butelį nuo vandens, jo dugne padarykite skylutę, per kurią prakiškite natūralaus pluošto virves.
Virvės turi būti tokio ilgio, koks yra jūsų vertikalaus braškyno ilgis. Virvių apačioje pririškite akmenuką, kad virvės tvirtai laikytųsi atsidūrusios dirvoje ir visada būtų iki braškyno apačios.
Janina sako, kad tokia laistymo sistema lašas po lašo tolygiai drėkins braškyną per visą jo tūrį maždaug kokias 2-3 valandas kol visiškai ištuštės plastikiniame butelyje esantis vanduo.
Kai jau turėsite vertikalaus braškyno pagrindą, laistymo sistemą – supilkite žemes.
Sodinti braškes vertikaliame braškyne rekomenduojama į gerai paruoštą žemių mišinį, pavyzdžiui, tam tiks humuso, durpių ir agroperlito mišinys. Supylus žemes braškyną gerai priliekite vandeniu tam, kad sukristų dirvožemis.
Vertikaliam braškynui apsodinti Janina naudojo savame braškyne paruoštus daigus, tačiau labiausiai tokiam reikalui tiktų remontantinės – visa šiltąjį sezoną derančios braškės.
Braškes pradėkite sodinti nuo vertikalaus braškyno apačioje išgręžtų skylių. Stenkitės neiškratyti braškių šaknų ir sodinkite jas taip, kad braškių šaknys nesusivyniotų.
Janina sako, kad pats svarbiausias dalykas sodinant braškes yra braškių daigo kaklelis, jis turi būti lauke.
Rekomenduojama, braškių daigą sodinti pačioje skylės viršuje tam, kad dirvai suslūgus jis nedingtų kolonoje.
Žiemai vertikalų braškyną reikėtų pridengti agroplėvele.
Laidą „Skinsiu raudoną rožę“ žiūrėkite šeštadieniais 8.45 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.
BraškėsPatarimai^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.