Tačiau ne visi daržininkai tokie ankstyvi. Kai kurie jų tik dabar žvalgosi pomidorų sėklų. O kuo patirtis didesnė, tuo didesnis noras įsigyti naujesnių, įdomesnių, egzotiškų pomidorų veislių.
„Bet reikia būti itin budriems, mat internetinėse parduotuvėse net patyrę pomidorininkai dažnai neatsispiria pagundai prisipirkti nesąmonių, – pataria jau beveik dvidešimt metų pomidorus auginanti vilnietė Rimantė Varkalaitė-Bakienė. – Pamenu, draugės vyras kinų internetiniame puslapyje užsisakė moters krūtų formos ant tvoros kabančių moliūgų. Sulaukęs sėklų jas pasėjo, įvairias maldas kalbėjo, kad sudygtų, augtų, glostė, bet antroje vasaros pusėje visus išrovė, nes ėmė megztis įprasti moliūgai.“
Rimantė pastebėjo, kad vis daugiau feisbuke žmonės dalijasi parduotuvių, kuriose prekiaujama juodomis braškėmis, vaivorykštės spalvomis pražystančiomis rožėmis, visiškai nerealių formų ar spalvų vaisiais, adresais.
„Išvydus ką nors neįtikėtinai įdomaus turėtų įsijungti kritinis mąstymas ir pats paprasčiausias būdas patikrinti, ar yra toks stebuklas, kaip parodyta, pateiktą augalo pavadinimą imti ir susirasti patikimuose internetiniuose puslapiuose ar bent pasiteirauti mėgėjų augintojų nuomonės. Sutaupysite jei ne laiko, tai tikrai pinigų ir vietos darže. Augalų selekcija ir genų inžinerija dar negali jums pasiūlyti alyvinių ar pilkų, juodų pomidorų, bet jau įmanoma rinktis iš įvairių mėlynų, dvispalvių, baltų, kitų spalvų bei atspalvių“, – portalo lrytas.lt skaitytojams patarė Rimantė.
Savo tėvų 6 arų sodo sklype sostinės pakraštyje kasmet ji užaugina daugiau nei 200 pomidorų veislių. O šiuo metu įpusėjo rengti savo išbandytų pomidorų katalogą, kuriuo noriai dalijasi su bendraminčiais. Moteris neabejoja, kad visai netrukus sukurs ir savo pomidorų veislę.