Prieš griebdamiesi valymo priemonių, pamėginkite išsiaiškinti, koks gi to nemalonaus kvapo šaltinis. Tvaikas gali būti juntamas dėl atsitiktinai ant grindų patekusių maisto ir gėrimų likučių, naminių gyvūnų arba mažųjų namų šeimininkų šlapimo.
Prastai išdžiovinti daiktai ima skleisti drėgmės ir pelėsių kvapą. Tad jei ant kilimo išsiliejo skystis, nedelsdami sausinkite grindų dangą, nelaukdami, kol drėgmė įsigers į kilimą.
Nemalonus naujo pirkinio kvapas
Jei prastai kvepia ką tik įsigytas kilimas, gali būti dvi to priežastys: specialus chemikalų sluoksnis, kuriuo padengiami kilimai, kad būtų geresnės eksploatacinės charakteristikos, arba tai, kad kilimo pagrinde yra latkeso, gumos ar klijų.
Įprastai tokie kvapai per savaitę išsisklaido patys savaime. Dar greičiau juos išvaikysite vis pravėdindami patalpas, rašo legkovmeste.ru.
Jei tvoskia pelėsiais
Pelėsiais atsiduodančio tvaiko priežastis – ant kilimo pūkelių besidauginantis grybelis. Jis dažniau veisiasi iš natūralių medžiagų išaustuose kilimuose.
Tokius nemalonumus išspręsite išdžiovinę kilimą. Tik to nedarykite saulėje. Kitaip rizikuosite, kad saulė išblukins kilimo spalvą. Verčiau pasiimkite feną plaukams džiovinti. Išdžiovintą kilimą negailėdami išdaužykite ir pašvitinkite kvarcine lempa.
Jei valyti kilimą kviečiatės specialistus, galite užsisakyti jo apdirbimą specialia priemone, kuri stabdo grybelio susidarymą.
Kaip šalinti šlapimo tvaiką
Jei ant kilimo pateko šlapimo, susiraskite sodos, vandenilio peroksido ir pasigaminkite tirpalą iš 300 ml vandens bei 100 ml 9 proc. acto.
Dėmę suvilgykite acto tirpalu. Jam išdžiūvus, suteptą vietą pabarstykite soda ir užpilkite vandenilio peroksido (100 ml stiklinei vandens). Po dviejų trijų valandų dėmę išvalykite drėgnu skudurėliu arba plaunančiu dulkių siurbliu. Kilimą išdžiovinkite, o patalpas išvėdinkite.
Kadangi vandenilio peroksidas gali pašviesinti kilimo spalvą, pirmiausia šios priemonės poveikį grindų dangai išbandykite ant mažai matomo lopinėlio. Beje, šią taisyklę reikėtų prisiminti kilimą ruošiantis valyti bet kuria priemone.
Actą ir sodą galima panaudoti ir kitur: jie ne tik padeda naikinant šlapimo tvaiką, bet ir valant kilimą nuo kitokio užteršimo. Tiesa, dirbant su šiomis priemonėmis patariama mūvėti gumines pirštines, o ant veido užsidėti apsauginę kaukę. Jei jau pasiruošėte, imkite vieną arbatinį šaukštelį sodos ir tiek pat skalbimo miltelių ar kokios kitos skalbimo priemonės ir du valgomus šaukštus 9 proc. acto.
Visas šias priemones ištirpinkite litre šilto vandens.
Kilimą išsiurbkite dulkių siurbliu. Užpurkškite tirpalą ant suteptos vietos ir palikite penkioms minutėms. Kilimą patrinkite minkštu šepetėliu. Baltu skudurėliu patrinkite šlapią lopinėlį: taip sugersite drėgmę ir suvalysite purvą. Iš pradžių valykite drėgnu, vėliau – sausu skudurėliu. Kilimą išdžiovinkite.
Kaip valyti alaus dėmes
Alui būdingą kvapą panaikinsite labai paprastai: servetėle sugerkite drėgmę, švariu drėgnu skudurėliu patrinkite drėgmę. Vietoj paprasto vandens galima naudoti muiluotą. Kilimą gerai išdžiovinkite. Grindų danga greičiau džius, jei panaudosite ventiliatorių. Baigę valyti, patalpas išvėdinkite. Alaus kvapas palaipsniui išgaruos.
Toks būdas tinka ir pieno dėmėms iš kilimo valyti.
Žuvies kvapą naikina valgomosios druskos, muiluoto vandens ir acto tirpalas.
Kaip panaikinti vėmalų dvoką
Šį nemalonų tvaiką panaikinsite muilu ir soda. Vėmalų dėmę šveiskite muiluotu vandeniu. Ant jos galite užtepti košelės iš sodos bei vandens ir palikti 10-15 minučių: ši priemonė sugeria nemalonius kvapus. Kilimą plaukite vandeniu, tik stenkitės grindų dangą sušlapinti kiek įmanoma mažiau. Kilimą išdžiovinkite.
Svarbu žinoti, kad soda netinka valyti dėmėms iš šilkinių kilimų.