Nemaloni kaimynystė: kaip iš balkono išginti balandžius

2017 m. lapkričio 25 d. 11:33
Lrytas.lt
Balandžiai platina daugiau nei 90 ligų, kurių dešimt pavojingos žmonėms. Labiausiai šių ligų paplitusios – ornitozė, salmoneliozė, toksoplazmozė, Niukaslio liga. Be infekcinių ligų, balandžiai gali užkrėsti blusomis, erkėmis ir kitais parazitais. Tai – pirmiausia.
Daugiau nuotraukų (3)
Antra, jie stengiasi įsikurti greta žmonių: balkonuose, palangėse, palėpėse, terasose. Jei čia apsigyvena balandžiai, šios zonos tampa nebenaudojamos, nes padengiamos mėšlu, plunksnomis, nubraižomos nagais.
Kodėl balandžiai mieliau renkasi statinius vietoj medžių? Nes taip patogiau, saugiau ir sočiau. Vadinasi, norėdami atsikratyti nemielų sparnuotų kaimynų šiuos privalumus turime paversti trukdžiais.
Bijo folijos ir kompaktinių plokštelių
Būdų išvyti balandžius – ne vienas. Juos galima suskirstyti į tris grupes: arba panaikinti jų patogumus, arba pašalinti saugumą, arba maistą padaryti nebepasiekiamą.
Balandžiai baikštūs kaip ir kiti paukščiais. Jiems nepatinka šaižūs garsai ir kvapai, ryški šviesa ir kitų gyvūnų kaimynystė.
Todėl, jei jūsų balkone balandžiai rado prieglobstį, susiraskite senų kompaktinių plokštelių arba folijos, kurią supjaustykite 5-7 cm pločio juostelėmis ir pritvirtinkite ant balkono turėklų. Tiek folija, tiek kompaktinės plokštelės gerai blizga saulėje, o ryškios šviesos dėmės baido paukščius.
Jei rasite kasečių, kurios anksčiau būdavo įprastos muzikai rašyti, prikarpykite juostelių ir sukabinkite, kaip sumanysite. Jos šiurens ir atmuš šviesą.
Efektyviai paukščius baido specialus ultragarsus skleidžiantis aparatas. Šio aparato privalumas – ultragarso nesugauna žmogaus ausis, todėl jis netrikdo.
Ant balkono karnizo ar turėklų galite pritvirtinti specialią spygliuotą juostą. Ji trukdo balandžiams nutūpti ant šių paviršių, todėl nepageidaujami svečiai išskris.
Galima sugalvoti ir paprastesnį variantą – pasinaudoti paprasta viela. Ją įtempkite virš turėklų ar palangės kas 5 centimetrai. Toks neįmantrus sprendimas trukdys balandžiams nutūpti.
Balkonus, kiaurymes palėpėse ir ventiliacijos angas dengia permatomu tinklu iš polimerinių medžiagų.
Aitrus kvapas taip pat baido paukščius. Tai gali būti oro gaiviklis, vaistažolės, preparatai su chloru. Šis būdas turi trūkumą – kvapus skleidžiančias priemones būtina keisti šioms išsivadėjus.
Ginčytini būdai gelbėtis
Oro uostuose paukščius baido lazerių spinduliais. Ir jūs galite išmėginti šį būdą, tačiau lazeriu baidyti balandžius reikia reguliariai. Kitaip norimo efekto neišgausite. Be to, reikia nuolat stebėti, kada paukščiai atskrenda, o tai – vargina ir yra nepatogu.
Jei balandžiai pamėgo jūsų kiemą, apliekite juos vandeniu iš žarnos. Tokia procedūra paukščiams labai nepatinka, todėl, jei ją nuolat kartosite, balandžiai netruks suvokti, kad šioje teritorijoje patogiai nepagyvens.
Iš balkono balandžių gainioti vandeniu iš žarnos nepavyks, tačiau tam gali tikti stipria srove šaudantis vaikiškas vandens šautuvas. Tačiau ir šis būdas turi trūkumų: reikia nuolat tūnoti pasaloje.
Sugriaukite saugumo įspūdį
Kodėl balandžius vilioja mūsų palėpės ir balkonai? Todėl, kad čia galybė vietų, kuriose galima saugiai sukti lizdą. Vadinasi, norit išginti balandžius, jiems reikia leisti suprasti, kad jokios saugios užuovėjos čia nėra.
Pirmiausia, jei įmanoma, balkone ar palėpėje laikomus daiktus išdėliokite taip, kad paukščiams būtų sudėtinga rasti patogų kampą lizdui sukti, rašo legkovmeste.ru.
Puiku, jei auginate katę – balandžiai kaip ir kiti paukščiai bijo savo priešų. Leiskite keturkojui patekti į balandžių pamėgtas vietas. Labai tikėtina, jog užteks vieno katės ir balandžių pasimatymo, kad paukščiai paliktų jūsų teritoriją. Jei katės neauginate, pamėginkite pastatyti kaliausę, varnos ar sakalo figūrėlę. Jei įmanoma, ją pritvirtinkite ant spiralės, kad ši judėtų.
Atidžiai su maistu
Balandžiai – neišrankūs maistui. Jiems tinka ne tik grūdai, duonos trupiniai, bet ir maisto atliekos.
Todėl toje teritorijoje, kur atskrenda paukščiai, nelaikykite maisto produktų.
Jei turite naminių gyvūnų, stebėkite, kur jie slepia savo ėdesį.
Jei gyvūnus šeriate lauke, jiems paėdus nepalikite dubens su maistu balandžiams pasiekiamoje vietoje. Kitaip tai paukščiams taps kelrode žvaigžde į jūsų kiemą.
balandžiaibalkonasultragarsas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.