Pačiame žiemos sodo viduryje 1987 metais pasodintas fikusas buvo pirmasis čia veikusio Kretingos žemės ūkio technikumo iniciatyva atkurto sodo augalas.
Sovietmečiu ši patalpa buvo naudojama sandėliavimui ir arklidėms. Dar 1875 metais Kretingos dvaro grafo Juozapo Tiškevičiaus čia įkurto žiemos sodo tuomet nebuvo likę nė žymės.
Prisidengus mokomąja baze technikumo moksleiviai po truputį pradėjo želdinti sodą, kuriame po 30 metų dabar yra per 5 tūkst. 170 rūšių augalų.
Spėjama, kad pirmąjį augalą – fikusą kažkas atnešė iš namų. Tada auginti šiuos plačialapius augalus buvo labai madinga.
Seniausiai žiemos sode – nuo 1995-ųjų – dirbanti moteris prisiminė, kad jai atėjus šio fikuso aukštis siekė apie 3 metrus. Dabar jis išsikerojęs net iki 15 metrų aukščio, o savo plačiu lapų vainiku dengia pusę žiemos sodo.
Iš pradžių sparčiai augantis fikusas buvo genėjamas 5 metrų ilgio sekatoriumi. Juo buvo karpomos šakos, kurias buvo įmanoma pasiekti nuo žemės.
Tačiau išstypęs fikusas viršuje buvo taip sulapojęs, kad iš viršutinio balkono per lapus nebuvo matyti apačios.
Prieš penkerius metus rimtesniam genėjimui buvo pasitelkti aukštalipiai, jie nupjaustė viršutines šakas. Šiemet šiam darbui Kretingos muziejus nusamdė paminklinius medžius prižiūrinčius specialistus iš Vilkaviškio įmonės „Arbovita ir Co“.
Ant virvių, pritvirtintų prie stogo skersinių, pakibę arboristai nupjaustė visas nudžiūvusias augalo šakas, praretino lapų vainiką – nugenėjo taisyklingai, kad svarbiausias sodo medis būtų sveikas.
Specialistų genėjimo darbai muziejui nekainavo nė 200 eurų.