Dairantis į kauniečių namų balkonus drąsiai galima teigti, kad vienos populiariausių balkonų gėlių – pelargonijos. Pasodinę jas pavasarį žmonės žiedais džiaugiasi visą vasarą.
Miestiečių balkonuose žydi ir begonijos, surfinijos, verbenos, žaliuoja šlamučiai.
Rudenėjant šie augalai neatrodo tokie gražūs ir vešlūs kaip anksčiau, todėl vieni juos laiko tol, kol jie visiškai nunyksta, kiti augalus išrauna palikdami tuščias erdves.
„Gėlėmis ir visžaliais augalais papuošti balkonai džiuginti gali iki šalnų. Rugsėjį atsisakykite vaizdą ir formą praradusių vasarinių gėlių, vietoj jų pasodinkite naujų sveikų augalų. Rudenį puikiai tinka viržiai, erikos, bruknuolės, chrizantemos, ožekšniai, jauni buksmedžiai, puskiparisiai, nedidelės tujos“, – patarė A.Mažonas.
Floristas siūlė nukabinti nuo balkonų lovelius, kurie vis dar labai kauniečių mėgstami, o augalus sodinti į įvairių formų ir dydžio keraminius, medinius, betoninius vazonus. Juos reikėtų statyti prie balkono durų, ant stalelių, stovų.
Komponuojant skirtingų rūšių augalus reikėtų laikytis taisyklės, kad vienas ar du iš jų yra pagrindiniai, todėl gali būti aukštesni ar platesni, o kiti sodinami aplink.
„Sodindami derinkite spalvas, nebijokite ryškiaspalvių gėlių. Jos puikiai tiks šalia žaliuojančių spygliuočių ar lapinių augalų. Sodindami augalus nepalikite didelių tarpų. Rudenį jie auga lėtai, todėl iki atšalimo vaizdas vazone pasikeis nedaug“, – patarė floristas.
Jis atskleidė labai svarbią detalę, nuo kurios išties priklauso jūsų balkono grožis - rudenį augalus būtina sodinti į naują gruntą. Žemė, kurioje vasarą augo pelargonijos ar begonijos, netinka. Vazonai būtinai turi turėti vietą vandeniui nubėgti. Augalų nereikėtų perlieti, kitaip dėl per didelės drėgmės ims pūti jų šaknys.