Vis dėlto, jei norite, kad pelargonija apsikrautų gausiais žiedais, reikia šiek tiek pasistengti. O visų svarbiausia – išmokti teisingai jas genėti. Tada gėlės krūmas bus simetriškas, vešlus, o žiedai – dideli ir ryškūs.
Jei pelargonijai jau ne vieni metai ir ji vargsta – blogai auga, lapai gelsta, tuomet imkite sekatorių. Tiesa, vienmečių pelargonijų nebūtina apkirpti, o štai labiausiai paplitusias daugiametes juostuotąsias pelargonijas (Pelargonium x zonale) patartina formuoti.
Geriausia jas genėti du kartus per metus – pavasarį ir rudenį. Genėjimas ne tik išoriškai pagerina gėlės vaizdą, bet ir išprovokuoja ilgesnį jos žydėjimą, gėlė sukrauna daugiau žiedynų.
Pagrindinis absoliučiai visų augalų – tiek krūmų, tiek ir medžių genėjimo tikslas – praretinti lapus. Tuomet augalai geriau kvėpuoja, patikimiau laikosi drėgmė ir pasiekia saulės spinduliai. Norint teisingai „išlaisvinti“ krūmą, visas į vidinę augalo pusę augančias šakas reikia pašalinti.
Turbūt nė nereikia sakyti, kad įrankis, kuriuo darbuositės, – peilis ar sekatorius turi būti švarūs, o dar geriau – dezinfekuoti tiesiog verdančiu vandeniu ar specialiu antibakteriniu skysčiu.
Kai išretinsite, pjovimo vietas patepkite anglimi arba apibarstykite cinamonu. Taip pat po genėjimo nepamirškite augalo „pamaitinti“, pelargonijos ypač mėgsta azoto turinčias trąšas.
Rudenį, kai gėlė ims vysti, vėl teks ją apgenėti – paruošti žiemos miegui. Tai būtina padaryti iki gruodžio mėnesio.