Į namus – be raktų
Daugiau nei du šimtus metų veikiančios bendrovės „Siedle“ telefonspynė vartotojams siūlo ne tik įprastą durų skambučio funkciją. Pasirinkus kiek įmantresnę sistemą, svečio atvaizdą galima matyti ne tik namuose įrengtoje vidaus stotelėje, bet ir išmaniojo telefono ar laikrodžio ekrane.
„Įdiegę papildomą sistemos atributą – pirštų atspaudų skaitytuvą, į savo namus galėsite lengvai įeiti be jokių raktų“, – kalbėjo „Siedle“ atstovo, automatizuotų namų valdymo sistemų mokymo bei techninės priežiūros centro „Jung Vilnius“, direktorius Raimundas Skurdenis.
Namuose ar daugiabučio fasade papildomai galima įrengti ir pašto dėžutę išsirinkus patikusią spalvą, medžiagą, dizainą bei raštą.
Įrenginiai ir pokalbiams su namiškiais
Būsto viduje įrengiama stotelė gali būti naudojama ir bendraujant su namiškiais – tokią sistemą jau spėjo įsirengti ir lietuviai užsakovai. „Vidinio pasikalbėjimo sistemą paprastai perka turintieji erdvius namus, kuriuose gyvena kelios šeimos – vaikai ir tėvai.
Jie bendrauja naudodamiesi nešiojamais pulteliais, kurie veikia kaip telefonai. Į kitą kambarį paskambinti galima ir naudojantis ant sienos montuojamu planšetiniu kompiuteriu“, – pasakojo „Siedle“ sistemas diegiančios bendrovės „Šviesos studija“ direktorius Andrius Kleiza.
Neseniai pristatytas sistemas lietuviai renkasi skirtingai, kai kurie įsigyja įprastą telefonspynę su skambinimo mygtuku ir garsiakalbiu, kiti namų vartuose ar fasaduose įrengią papildomą apsaugą – pirštų atspaudų skaitytuvus.
Prekė, skirta aukštesnės klasės pirkėjui
Dalis „Siedle“ bei „Jung“ produkcijos skirtos aukštesnės klasės pirkėjui – telefonspynė bei vaizdo kamera gali kainuoti apie 2 tūkst. eurų, o pirštų atspaudų skaitytuvas dar 500 ar 700 eurų papildomai.
Tuo tarpu prabangiausi daugiafunkciai lauko ir vidaus komunikacijos sistemų sprendimai gali atsieiti iki 10 tūkst. eurų. Šią kainą sudaro ne tik įrenginiai, bet ir jiems naudojamos medžiagos, pavyzdžiui žalvaris.
„Žinoma, galima rinktis ir iš kur kas pigesnių gaminių. Štai paprasta telefonspynė kainuotų maždaug 80 eurų. Viskas priklauso nuo žmogaus poreikių ir biudžeto. Tai modeliuojama sistema – įsigijus vieną įrenginį, kiek vėliau galima jį papildyti kamera ar kitu priedu“, – teigė R.Skurdenis.