Kaip pelėsis atsiranda skalbyklėje?
Dažnai pelėsis atsiranda ten, kur daug drėgmės ir šilumos. Vonios kambarys – ideali vieta grybeliui plisti. Jo sporos per oro srautus lengvai „keliauja“ iš vienos vietos į kitą ir nusėda ant įvairių paviršių. Pelėsis skalbyklėje gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, dėl nuolatinio skalbimo esant žemoms 30-40 laipsnių temperatūroms.
Jis taip pat gali veistis dėl ne iki galo iš bako išleisto vandens, kuris sukuria palankias sąlygas ištisai grybelio kolonijai. Pelėsis gali atsirasti ir dėl neteisingos skalbyklės priežiūros: po kiekvieno skalbimo kruopščiai ir sausai reikėtų išvalyti visus agregato paviršius. Norint išvengti pelėsio nederėtų ir nuolat sandariai uždaryti skalbyklės dureles.
Kaip jį pašalinti? Jums reikės skystos valymo priemonės – pageidautina su chloru, kempinės, kurios po valymo nebus gaila išmest, tvirtų guminių pirštinių ir 25 gramų citrinos rūgšties.
1. Pirmiausia servetėle nuvalykite vidinį skalbyklės paviršių, tokiu būdu pašalinant susikaupusį purvą.
2. Bet kokia valomąja priemone, į kurios sudėtį įeina chloras, tolygiai padenkite gumos paviršių.
3. Uždarykite skalbyklės dureles ir taip palikite 2 valandoms.
4. Pasibaigus šiam laikui, įjunkite skalbyklę skalavimo režimu, kad būtų išskalauta valymo priemonė.
5. Į skalbimo miltelių skyrių įberkite citrinos rūgšties ir paleisti karščiausią skalbimo režimą.
Po tokios procedūros skalbyklė bus kaip nauja. Šį valymą reikėtų reguliariai atlikti kartą per pora mėnesių – tuomet pelėsis galutinai bus „išguitas“. Beje, profilaktinė priežiūra pratęs ištikimos pagalbininkės naudojimo laiką.
Turinys pirmą kartą publikuotas 2016 metų vasario 13 dieną.