1. Chrizantemos
Šias spalvingąsias gėles atrado NASA ir įsitikino, kad tai nepakeičiamas orą valantis augalas. Chrizantemos kambario orą išvalo nuo tokių kenksmingų medžiagų kaip amoniakas, benzolas, formaldehidas ir ksilolas. Augalas nebrangus ir dažnai auginamas namuose. Be to, chrizantemas galima auginti ir lauke.
2. Kuokštinis chlorofitas
Šią kambarinė gėlę yra nepaprastai lengva auginti, ji nereikalauja daug priežiūros, tad augalas puikiai tiks mažai nusimanantiems apie gėlininkystę. Mėgsta netiesioginius saulės spindulius. Kai ant gausios žaliuojančios lapijos atsiranda naujos atžalos, besikerojantis augalas primena mažus voriukus.
3. Dracena
Yra daugiau nei 40 skirtingų dracenos rūšių, tad net išrankiausias galės išsirinkti sau patinkančią. Augalas išvalo kambario orą nuo benzolo, formaldehido, trichloroetileno ir ksilolo. Kates ir šunis auginantiems svarbu žinoti, kad šie augalai nuodingi augintiniams, tad šeimininkai turėtų gerai pagalvoti prieš įsigydami šį augalą.
4. Fikusas
Fikuso medžiai gali užaugti išties dideli, todėl neretai jiems reikia nemažai erdvės. Pavasario ir vasaros laikotarpiais galima išnešti į lauką. Fikusas iš kambario oro pašalina benzolą, trichloroetileną ir formaldehidą.
5. Vėzdūnė (baltoji burė, taikos lelija)
Vėzdūnė, dar dažnai vadinama taikos lelija, ne tik visą vasarą džiugina didžiuliais baltais žiedais, bet taip pat pasižymi ypatingomis savybėmis valant užterštą kambarių orą. Šį augalą geriausia laikyti atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių, mėgsta drėgmę. Kaip ir daugelis čia minėtųjų augalų, vėzdūnė iš kambario oro pašalina amoniaką, benzolą, formaldehidą ir trichloroetileną.
6. Bostono papartis
Augalas mėgsta vėsią ir gana drėgną aplinką, netiesioginius saulės spindulius. Vonios kambariai yra geriausia vieta šiems augalams vešėti. Paparčiai šalina tokius teršalus kaip ksilolas ir formaldehidas.
7. Sansevjera
Sansevjera, dėl ilgų, išsiraičiusių lapų dažnai dar vadinama gyvatės augalu, neretai matoma ne tik namuose, bet ir ofisuose bei kavinėse. Šie augalai nereikalauja daug priežiūros, tad juos lengva auginti. Laistyti užtenka maždaug kartą per mėnesį, nes sansevjeros mėgsta sausesnę aplinką, kurioje mažai tiesioginių saulės spindulių. Kaip ir daugelis čia minėtųjų augalų, sansevjeros padeda išvalyti užterštą namų orą ir pašalina tokias medžiagas kaip benzolas, formaldehidas, trichloroetilenas ir ksilolas.
8. Bambukinė palmė
Augalas efektyviausias iš oro šalinant susikaupusį formaldehidą. Šios rūšies palmės geriausiai veši gavusios daug tiesioginės saulės šviesos. Galintys užaugti iki beveik 4 metrų aukščio, šie augalai ne tik išvalo, bet ir papuošia namų aplinką. Kaip ir daugelis čia išvardintų augalų, bambukinė palmė pašalina tokias kenksmingas medžiagas kaip benzolas, formaldehidas ir trichloroetilenas.
9. Alijošius
Šis daugiafunkcinis augalas ne tik labai naudingas žmogaus sveikatai, mažina skausmą nusideginus, bet taip pat patalpose gerina oro kokybę. Alijošius iš kambario oro efektyviausiai pašalina formaldehidą.
Parengė Milda Sendžikaitė