Administracinės ir gydymo paskirties pastatų Maironio g. 12, 14 ir 16 plotas – beveik 2 tūkst. kv. m. Patalpose įrengti visi pagrindiniai patogumai: elektra, vandentiekis, kanalizacija, šildymas. Istorines erdves pagal asmeninius poreikius ir savo lėšomis naujieji šeimininkai galės atsinaujinti. Visgi atlikti darbus reikės pagal reikalavimus – statiniai įtraukti į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą.
Nuomojamas kompleksas – tikras Druskininkų simbolis, atliepiantis savitos čia vyraujančios architektūros tendencijas ir gilias šalies kurortinio poilsio kultūros šaknis. Dvi vilos, kaip manoma, iškilo tarpukariu. Būtent tuomet gydomąja vietove pripažintame miestelyje ypač suklestėjo rekreacinės paskirties objektų, daugiausia medinių, statybos.
Puošnesnės vilos fasadas gausiai dekoruotas ažūriniais drožiniais, bendra pastato stilistika primena itališkų vasarnamių romantiką. Didingas buvo ir pirmasis vilos vardas – „Imperial“. Šaltiniai byloja, kad vietinio žydų verslininko Frenkelio dėka ši ir kuklesnioji, bet ne mažiau autentiška vila tapo vienais pirmųjų privačių poilsio namų Druskininkuose.
Kiek vėliau kompleksą papildė dar viena, kurioje beveik 30 metų jau nepriklausomoje Lietuvoje veikė legendinė kavinė „Širdelė“. Dviaukštis pastatas su mansarda eksterjero sprendimais panašus į kitus du, nors labiau primena šveicariško stiliaus poilsinių pastatų madą.
Ne tik prestižinis kurortas, bet ir patraukli vieta gyventi
Šiandien Druskininkai – sveikatingumo oazė lietuviškų miškų prieglobstyje, kur norinčiųjų susigrąžinti jėgas ar pasimėgauti itin kokybišku poilsiu netrūksta. Kaip ir vietų, kur tą padaryti. Viešbutis ir SPA „Dainava“ – už 200 m nuo Maironio g. vilų, vien tik kilometro spinduliu – tokie didieji viešnagės ir sveikatinimo paslaugas siūlantys taškai kaip „Europa Royale Druskininkai“, „Grand SPA Lietuva“. Nestinga mažesnių viešbučių, svečių ir poilsio namų, apartamentų, maitinimo įstaigų.
Visgi už modernų vystymąsi ir bendruomeniškumą apdovanotas miestas pelnytai prisistato ir kaip vieta, kur verta įsikurti ilgam: tiek jaunoms šeimoms, tiek įvairių sričių talentams.
Norisi tikėti, kad ypatingą gyvenimo tėkmę čia vis dar paliudytų genialusis druskininkietis Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Iškilus dailininkas ir kompozitorius gimtinėje visuomet atrasdavo pilnatvę ir kūrybinį įkvėpimą. Jo namus, kuriuose įrengtas memorialinis muziejus, ir nuomojamą vilų kompleksą skiria maždaug 10 min. pėsčiomis.
Automobilį šių dienų vietiniai apskritai rekomenduotų nebent kaip priemonę įveikti didesnius atstumus. Pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūra idealiai pritaikyta patirti sveikatai palankų kurortinį klimatą, išpuoselėtą miestelio grožį ir svarbiausius objektus.
Pavyzdžiui, Karolio Dineikos sveikatingumo parką nuo Turto banko nuomojamų vilų komplekso galima pasiekti per maždaug 20 min., pakeliui pasivaikščiojus aplink dar vieną miesto perlą – Druskonio ežerą. O paėjėti iki vaizdingos Nemuno pakrantės, besidriekiančios per visą kurortą, neprireiks nė 10 min.
Naujas perspektyvas žada Lietuvos kultūros sostinės vardas
Sezoniškumui nepavaldus laisvalaikis – vizitinės kortelės elementas, kuriuo Druskininkai taip pat garsėja. Ištisus metus ekstremalaus žiemos sporto mylėtojų laukia „Snow Arena“, automobiliu nuo Maironio g. pasiekiama vos per 5 min. O norint pramogauti vandens parke – šis prie pat naujų šeimininkų ieškančių vilų komplekso.
Nuo 2025 m. Druskininkai oficialiai prisistatys kaip naujoji Lietuvos kultūros sostinė, kurioje gyventojus džiugins dar turiningesnė kasdienybė. Renginių ir kūrybiškų iniciatyvų įvairovė unikalioje kurortinėje aplinkoje tikrai sustiprins ir miesto turizmo potencialą, kartu atverdama naujų galimybių. Tarkime, pratęsti ikoninių vilų funkciją ir vystyti čia apgyvendinimo, sveikatinimo paslaugų veiklą. Arba, žinoma, atliepti naująjį įstabaus kurorto statusą ir novatoriškai išnaudoti erdves kultūrinėms idėjoms įgyvendinti.
Skelbiama, kad turto nuomos kaina mėnesiui yra 4174 eurai.