Numatoma, jog kol kas Plungės pusiaukelės namų gyventojų savaitinius planus sudarys bei darbotvarkės kontrolę vykdys Probacijų tarnybos darbuotojai. Jie nuteistiesiems taip pat padės atkurti santykius su artimaisiais, spręsti socialines problemas bei organizuos užimtumo veiklas bendruomenėje.
Anot LKT, prieš 8-erius metus šalyje pradėti steigti pusiaukelės namai yra efektyviausia pakartotinį nusikalstamumą mažinanti priemonė, nuteistiesiams suteikianti galimybę įgyti naujų įgūdžių, integruotis į darbo rinką ir atkurti socialinius ryšius su artimaisiais.
„Šis žingsnis žymi svarbų bausmių vykdymo sistemos etapą, kuriame, galiausiai, pusiaukelės namų tinklas turės po tarpinę stotelę kiekviename iš didžiųjų mūsų šalies regionų“, – įstaigos atidaryme kalbėjo laikinoji teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.
„Drąsiai galime sakyti, kad pusiaukelės namai yra vienas geriausiai pasiteisinusių iš partnerių norvegų perimtų gerosios praktikos projektų, ruošiant nuteistuosius gyvenimui laisvėje bei sudarant jiems artimos aplinkos sąlygas. Tikimės, kad pusiaukelės namų tinklą šalyje plėsime ir toliau, atsižvelgdami į tai, kur yra didžiausias poreikis „, – ministrei antrino Lietuvos kalėjimų tarnybos direktorius Mindaugas Kairys.
Plungėje įsikūrusių pusiaukelės namų pastatą Lietuvos kalėjimų tarnyba įsigijo už 520 tūkst. eurų. Šis projektas buvo finansuotas pagal programos „Teisingumas ir vidaus reikalai“ projektą „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos kokybės gerinimas“.
Lietuvoje iki šiol jau veikė 8 pusiaukelės namai – Alytuje, Marijampolėje, Vilniuje, Pravieniškėse, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje bei Kauno rajone. Pirmoji įstaiga 2016 m. buvo įkurta Alytuje.