Jau šį rudenį vystomame sporto komplekse veiklą pradės pirmasis Vilniaus rajone „FIFA Quality Pro“ (115 m x 79 m) standartus atitinkantis dengtas futbolo stadionas, kuris taps Vilniaus futbolo mokyklos „Fortūna“ namais. Kitais metais planuojama pastatyti objektą, kuriame įsikurs universali 1000 kv. m sporto salė, 290 kv. m kineziterapijos centras, uždaros 3200 kv. m erdvės padelio kortams, smėlio zona paplūdimio tinkliniui ir tenisui, bei 300 kv. m kavinė ir 200 vietų parkingas.
Projektą vysto „Vilniaus išmanioji akademija“, kurios akcininkai yra Rišardas Radzevičius ir Voitech Aškelovič. Jie taip pat vysto naują daugiafunkcį Vilniaus Belmonto žirgyno projektą. Planuojama statyti 25 metrų ilgio ir 4 takelių baseiną su SPA zona.
Teresa Ulozienė, „Vilniaus išmaniosios akademijos“ verslo vystymo vadovė, sako, kad bendra projekto vertė, įskaitant numatomą baseiną, sieks apie 15 mln. eurų. Projekto investiciją sudarys privačios akcininkų lėšos ir banko paskola. Šiuo metu į sklypo įsigijimą, infrastruktūros darbus ir futbolo aikštės įrengimą jau yra investuota daugiau nei 4 mln. eurų.
Vilniaus rajono meras Robertas Duchnevič pastebi, kad ši investicija ne tik praplės sporto ir aktyvaus laisvalaikio galimybes rajono gyventojams, bet ir stiprins Vilniaus rajono, kaip sveiką gyvenimo būdą ir jaunimo užimtumą skatinančio rajono, viziją.
„Vilniaus rajonas sieks prisidėti prie daugiafunkcio sporto komplekso užimtumo rytinėmis valandomis, skatins Vilniaus rajono mokyklas sportuoti šiame sporto centre ir svarstys galimybę jame turėti savo sporto filialą. Skirtingų sporto šakų kompleksas su baseinu kurs didelę pridėtinę vertę Vilniaus rajono gyventojams.
Manau, kad jis patenkins tiek profesionalių sportininkų, tiek mėgėjų poreikius ištisus metus. Tarptautinius standartus atitinkantis dengtas sporto aikštynas skatins vaikus ir jaunimą žaisti futbolą ir šaltuoju metų sezonu, tėvai galės žaisti tinklinį ar padelį, jie patys galės sportuoti, o ne laukti vaikų automobiliuose. Svarbu ir tai, kad šia infrastruktūra galės naudotis ir Vilniaus rajono bendruomenės“, – sako Vilniaus rajono meras Robertas Duchnevič.
Pasak jo, kai privatus kapitalas investuoja į visuomeninės paskirties objektus, tai naudinga ir savivaldybei, ir vietos gyventojams, nes paprastai statant tokius objektus pagerinama ir bendroji aplinkinių kvartalų infrastruktūra. „Vilniaus išmanioji akademija“ jau įrengė įvažiavimą ir tiltą šalia Molėtų plento per Riešės upę, kas leis patogiau ir greičiau pasiekti objektą. Taip pat įmonė savo lėšomis įrengė naujus inžinerinius tinklus, kuriais galės naudotis vietos gyventojai.
Anot Teresos Ulozienės, UAB „Vilniaus išmanioji akademija“, prieš vystant šį projektą buvo vertinamos įvairios lokacijos, tačiau Vilniaus mieste sklypų, kurie atitiktų tarptautinių stadionų standartus su daugiafunkciniu sporto centru, praktiškai nėra, todėl buvo pasirinktas Vilniaus rajonas.
Kadangi sporto klubams mažėja galimybės treniruotis žiemą, buvo nuspręsta stadioną dengti pripučiamu kupolu. Technologijos stipriai patobulėjo, ir šio kupolo veikimas bus autonominis, valdomas automatiškai. Esant sniegui ant kupolo, automatiškai bus įjungiamas šildymas, kuris tirpdys sniegą, o esant padidintam vėjo gniuždymui, kupolo slėgis bus reguliuojamas. Šiltuoju laikotarpiu kupolas bus atidengiamas.
Futbolo infrastruktūros trūksta
Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Edgaras Stankevičius pastebi, kad Vilniuje veikia nemažai gerai parengtų ir aprūpintų sporto centrų, kurie siūlo įvairias sporto ir sveikatingumo paslaugas, tačiau futbolo aikščių vis dar trūksta.
„Vystant futbolą labai svarbi yra privataus verslo ir savivaldybės partnerystė. Manau, kad šio, tik ką duris atvėrusio, dirbtinės žolės dengtą stadiono užimtumas įrodo futbolo infrastruktūros paklausą. Tai, kad jis bus uždaras ir jame bus galima treniruotis ir rengti varžybas ištisus metus – didžiulis privalumas.
Dengtų futbolo aikščių paklausa atsiranda šaltuoju metų periodu, o jų poreikis dar tikrai nėra visiškai patenkintas Vilniaus mieste ir regione“, – sako Edgaras Stankevičius. Pasak jo, sportininkų skaičius kasmet didėja, todėl futbolo infrastruktūros plėtros reikės ir ateityje, norint patenkinti visų futbolą sportuojančių poreikius ir ugdyti profesionalius futbolininkus Lietuvai.