Seimo nariai Andrius Bagdonas, Andrius Kupčinskas ir Mindaugas Skritulskas įregistravo tai numatančias patobulintas Statybos įstatymo pataisas.
Seimui jas priėmus, kurorto, kurortinėje ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje nebūtų taikomas nuo šių metų lapkričio įsigaliosiantis reglamentavimas, leisiantis be statybos leidimo statyti nesudėtingus negyvenamosios paskirties statinius.
Projekto autorių teigimu, šiose teritorijose, statant naują ar rekonstruojant nesudėtingą I ir II grupės statinį statybos leidimas yra būtinas. Jų teigimu, tai ypač aktualu Neringos, Palangos, Druskininkų, Birštono ir kitoms savivaldybėms.
„Nesudėtingiesiems I grupės negyvenamosios paskirties statiniams priklauso ir sodo namai, kurių didžiausias plotas 80 m2, ir kiti negyvenamieji pastatai, kurių didžiausias plotas 50 m2. Galimybė tokius pastatus statyti be statybą leidžiančio dokumento kurortuose ar kurortinėse teritorijose, taip pat saugomose teritorijose gali paskatinti savavališką neteisėtų statinių statybą, taip pat nevaržomą mažų (iki 50 m2) poilsio namelių statybą, kuri įtakotų teritorijos sutankinimą, žaliųjų plotų sunaikinimą bei parkavimo problemų sukūrimą“, – Eltai sakė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys A. Bagdonas.
Šiuo metu nesudėtingojo statinio statybai, įskaitant kurortuose, reikalaujama statybos leidimo. Tačiau nuo šių metų lapkričio 1 d., įsigaliojus Statybos įstatymo pakeitimams, statybos leidimo nereikės nesudėtingiesiems negyvenamosios paskirties statiniams.
ELTA primena, kad tai jau antrasis bandymas Seime griežtinti statybas kurortuose. Rugsėjo 19 d. Ekonomikos komiteto pirmininkas konservatorius Mindaugas Skritulskas buvo pateikęs tai numatančias Statybos įstatymo pataisas.
„Kai buvo galima statyti nedidelius statinius be statybų leidimo, tai žmonės tiesiog be atvangos statė viename sklype iki dešimties tokių statinių, užstatydami visus žaliuosius plotus. Aš nemanau, kad tokia turėtų būti Lietuvos kurortų ateitis, be žalių plotų, tik su smulkiais statiniais“, – iš Seimo tribūnos sakė M. Skritulskas.
Tačiau parlamentarai jo iniciatyvai nepritarė ir grąžino projektą tobulinti. Statybos įstatymo pataisas palaikė 59 Seimo nariai, prieš buvo 60, susilaikė 4.