Pritarta nacionalinio stadiono projekto pokyčiams: štai, ką nusprendė

2024 m. rugpjūčio 28 d. 11:07
Ignas Dobrovolskas
Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečią kartą šiemet pritarė pokyčiams, numatytiems sostinės Daugiafunkcio komplekso projekte, į kurį įeina Nacionalinis stadionas.
Daugiau nuotraukų (11)
Atsižvelgus į Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) pastabas, sostinės taryba nusprendė „atimti“ naujo turto sukūrimo sąnaudas iš indeksuojamos sumos, taip pat perskirstyti tenkantį savivaldybės ir statybas vykdančios bendrovės indėlį dėl rizikų matricos bei nenumatytų aplinkybių.
Už balsavo 30, prieš – 16, susilaikė 2 tarybos nariai. Prieš galutinį balsavimą savivaldybė buvo pritarusi klausimo svarstymui viena stadija.
Atnaujintą projektą pristatęs Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas aiškino, kad pokyčiai yra suderinti su VPT ir išreiškė viltį, kad tai paskutinis pasikeitimas, dėl kurio turi balsuoti taryba.
„Turime, tikėkimės, paskutinį sutarties pakeitimą dėl Daugiafunkcio komplekso. Pagrindinė mintis – turime susivienodinti pozicijas su Viešųjų pirkimų tarnyba. (...) VPT nuomone iš indeksuojamos sumos turi būti atimama atliktų investicijų vertė ir naujas turtas bei pasiūlė du alternatyvius indeksavimo apskaičiavimo metodus“, – trečiadienį savivaldybės tarybos posėdžio metu kalbėjo A. Bužinskas.
„Vieną, kad rizikų matrica nekinta, o indeksavimas pagal nenumatytas aplinkybes turi būti paskirstytas principu 50/50 tarp suteikiančių institucijų ir projekto bendrovės. Arba antra alternatyva, kad keičiasi visa indeksavimo logika pagal rizikų matricą, joje tenkančią riziką padalinant tarp sutarties šalių, o indeksavimą dėl nenumatytų aplinkybių taikant tik iki sutarties pasirašymo“, – tikino jis.
Anot A. Bužinsko, VPT rugpjūtį „įdėjo“ dar vieną apsidraudimą tuo atveju, jeigu Europos Komisijos (EK) išvados dėl projekto vėluotų.
„VPT rugpjūtį įdėjo dar vieną apsidraudimą, (...) nurodant, kad tuo atveju, jei Europos Komisijos išvados vėluotų, palūkanos ir kitos finansavimo sąnaudos galėtų būti skaičiuojamos tik jau nuo atliktų investicijų vertės. Įdėtas dar vienas saugiklis ir duotas pritarimas, kad svarstomas projektas savivaldybėje yra suderintas su VPT“, – sakė sostinės savivaldybės administracijos direktorius.
Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus teigimu, po priimtų pokyčių mažės savivaldybės prisiimama rizika ir didės projektą vykdančios bendrovės.
„Po VPT nuomonės, atimame naujo turto sukūrimo sąnaudas iš indeksuojamos sumos, nuo kurios bus taikoma indeksacija, t.y. beveik 7,5 mln. eurų. Taip pat taikome antrą VPT pasiūlytą indeksavimo alternatyvą ir (...) jeigu gegužės mėnesio sprendimu pagal rizikų matricą savivaldybei teko 17,66 proc. prisiimamos rizikos, tai šiuo teikiamu sprendimu ji mažėja iki 8,17 proc. Projekto bendrovei auga nuo 0 iki 1,5 proc.“ – teigė A. Bužinskas.
„Dėl nenumatytų aplinkybių, savivaldybės prisiimama rizika auga nuo 8,4 iki 15,8 proc., projekto bendrovės mažėja nuo 14,23 iki 13,86 proc. Bendroje sumoje projekto bendrovės rizika didėja daugiau negu procentu, savivaldybės mažėja daugiau nei 2 proc.“ – pažymėjo jis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.