Įsiutę vietos gyventojai prabangiame pajūrio kvartale sprogdina NT nuomotojų planus

2024 m. rugpjūčio 25 d. 13:02
Lrytas.lt
Įsiutę vietos gyventojai sprogdina planus prabangiame pajūrio kvartale įrengti nuomai 1 tūkst. svarų sterlingų (apie 1200 eurų) už naktį kainuojančius apartamentus ir sako žinantys tikrąją priežastį, kodėl arogantiškiems savininkams reikia turistų iš Londono.
Daugiau nuotraukų (4)
Miestiečiai pasipiktino planais leisti nuomoti prabangių apartamentų kvartalą pajūryje per „Airbnb“.
Anot jų, sprendimas leisti butus nuomoti atostogoms priimtas dėl to, kad trūksta susidomėjimo pirkti prabangius butus Folkestone, Kente (Didžioji Britanija), kuriuos pastatė „Saga“ turtus valdantis multimilijonierius.
Šis žingsnis buvo pavadintas absoliučiai skandalingu, o gyventojai baiminasi, kad jis „išplėš miesto širdį“.
„Shoreline Crescent“ – tai 84 atskiri nekilnojamojo turto objektai, kurių kainos svyruoja nuo 430 tūkst. iki 1,8 mln. svarų sterlingų, t. y. nuo 506 tūkst. iki 2,12 mln. eurų, o kova tarp vystytojų vyksta nuo praėjusių metų.
Žadėjo nenuomoti
Rodžer'is De Haan'as – vienas turtingiausių Didžiosios Britanijos žmonių ir atsakingas už NT plėtrą teigė, kad „Shoreline“ nekilnojamasis turtas visiškai nebus naudojamas nuomai „Airbnb“, ir kartu tvirtino, kad investicijos bus naudingos visai bendruomenei.
Tačiau dabar du paplūdimio namai siūlomi išsinuomoti prabangioms atostogoms.
Mieste gyvenanti 41 metų Sara Rowling šį sprendimą pavadino didele gėda. „Šie NT objektai neatitinka kainos. Vis dar negaliu patikėti, kiek jie kainuoja. Man visai patinka pati plėtra. Bet jokie vietos gyventojai negali sau leisti įsigyti šiuos butus. Dabar atrodo, kad vystytojai negali daug tų namų parduoti, todėl juos tenka naudoti kaip atostogų būstus. Nesistebiu, kad jie tušti. Tačiau ir tai nieko neišspręs“, – sakė ji.
Sara pabrėžė, kad taip tik bus pritraukta daugiau laikinų žmonių iš Londono, tačiau galiausiai tie būstai liks tušti.
„Tai graži vieta. Tačiau vietiniai gyventojai buvo ignoruojami viso proceso metu. Reikėjo mus labiau įtraukti“, – piktinosi ji.
Praėjusį rugsėjį vietos gyventojai skundėsi, kad dėl per didelio triukšmo, kylančio dėl statybų, jie nemiega ištisas naktis ir dėl to kraustosi iš proto.
Vietos draugės 58 metų Sara Clifton ir 57 metų Helena Filmer buvo nusiminusios dėl paaiškėjusios naujienos. „Tai liūdna. Už tuos pinigus, kuriuos jie ima, tikrai galėjo padaryti ką nors geresnio šiai vietovei. Nežinau, kodėl už tokią kainą norėtųsi ten gyventi. Vaizdai nuostabūs. Bet tai ir viskas. Tai, kad jie turi juos nuomoti „Airbnb“, neabejotinai rodo, kad tai nepasiteisino. Ypač po to, kai buvo aiškiai pasakyta, kad tai nebus išeitis. Tai siaubinga“, – sakė Helen, į pensiją išėjusi NHS vadovė.
Lygino su Flinstounų namais
Vietos gyventojai anksčiau planus statyti naujus butus Folkestono pakrantėje palygino su namu uoloje, kuriame gyveno „Flinstounų“ šeima 1960 m. animaciniame filme.
Parduotuvėje „Aldi“ dirbanti Šeron sakė, kad rajonas nuskurdęs, todėl ji nė nesupranta, kodėl kas nors turėtų už būstą mokėti tiek daug.
„Ką jūs gaunate? Čia atvykstantys žmonės tik poilsiauja, o po atostogų išvyksta, o tai tik patvirtina, kad vasarą čia sulaukiame daugiau žmonių, tačiau žiemą vis tiek lieka tuščia“.
Mieste gyvenantis 44 metų Simonas Parkinsonas teigė, kad tai ženklas, jog ši schema yra nesėkminga.
„Akivaizdu, kad jie negali būti gerai parduodami, nes kitaip jie nebūtų nuomojami atostogoms. Vietiniai gyventojai nuo pat pradžių buvo atstumti ir verčiami jaustis, kad jie neverti ten gyventi. Tačiau Folkestonas, kad ir koks gražus jis būtų, nėra geriausia turistinė vieta Kente. Yra kitų, kurios būtų svarbesnės. Manau, kad nuo pat pradžių ši programa buvo labai arogantiška, ir tai atsilieps už ją atsakingiems žmonėms“, – sakė statybininkas.
Jo teigimu, tai didžiulis posūkis. Nėra kito būdo tam įvardyti – tik kaip didžiulį posūkį nepasisekusiuose vystytojų planuose. Simonas sakė baiminęsis, jog teks išnuomoti ir kitas komplekso patalpas.
„Jie negali būti laimingi tai darydami. Manau, kad tai tiesiog siaubinga. Vasarą gali būti keletas lankytojų, bet kas norės likti žiemą? Taigi nuo rugsėjo iki balandžio ar gegužės mėnesio miestas bus dar tuštesnis“, – dėstė jis.
Vietos gyventojai neįperka
25 metų instruktorius Oliveris Dawas sakė, kad dabar jis tikisi, jog juo naudosis žmonės iš kitų miestų.
„Nuo pat pradžių kaina vietiniams gyventojams buvo nepasiekiama, ir manau, kad tai jiems sukėlė problemų. Žmonės jaučiasi atstumti. Atvežti žmones iš kitur, kad juos išsinuomotų, tikrai nėra išeitis. Tai tik sukels daugiau problemų. Tai puiki vieta gyventi. Bet tai tik išstumia žmones iš miesto“, – sakė jis.
33 metų Markas Gudvinas sakė, kad jį „pribloškė“ žinia apie „Airbnb“, o jam antrino ir administratorius, kurio manymu, tai neturi jokios prasmės, išskyrus tai, kad jiems reikia gauti pinigų.
„Apie vietos žmones čia visiškai negalvojama“, – piktinosi Markas.
Siūlo išsinuomoti atostogoms
„Shoreline Crescent“ esančių butų pardavimo brošiūroje giriamasi, kad juose yra erdvios stogo terasos su vaizdu į jūrą.
Kvartalą, kuris brošiūroje apibūdinamas kaip vienas geriausių paplūdimio gyvenviečių šalyje, suprojektavo apdovanojimus pelniusi architektūros studija AMCE, kuri taip pat vykdė projektus tokiose vietose kaip Londonas ir Berlynas.
53 metų fotografas Neilas Gear'as sakė, kad jam nerimą kelia tai, jog projektas nedera prie vietovės. Anot jo, vystytojai negali jų pardavinėti. „Tai tikrai nėra tinkamas būdas, nes, regis, dabar svarbu juos išleisti į rinką bent nuomai“.
Abu namus reklamuoja Kenterberyje įsikūrusi atostogų nuomos agentūra „Bloom Stays“, taip pat ir Booking.com svetainėje.
Dviejų miegamųjų namą, pavadintą „The View“, galima išsinuomoti už 526,25 svarų sterlingų (619 eurų) parai. Taip pat galima apsistoti didesniame, keturių miegamųjų name „The Beach House“, kurio kaina už dvi naktis siekia 2 100 svarų sterlingų arba apie 2500 eurų.
Dviejų miegamųjų apartamentai rugpjūčio 8–14 d. jau rezervuoti. Paplūdimio namas užimtas rugpjūčio 1–15 d., o taip pat ir rugpjūčio 23–25 bei 31 d.
„Shoreline“ atstovas spaudai pripažino, kad šio projekto Folkestone strategija išsivystė taip, kad atsirado galimybė vykdyti trumpalaikę nuomą dėl didelės paklausos iš žmonių, norinčių išbandyti gyvenimą paplūdimyje mūsų nuostabiame mieste.
„Įdiegėme specialias priemones, kad užtikrintume, jog nuomotojai nepadarytų neigiamo poveikio kaimynams ar platesnei vietos bendruomenei, ir bendradarbiaujame su partneriais, kad galėtume valdyti šį procesą“, – sakė jis.
Parengta pagal DailyMail.co.uk

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.