Praėjusio mėnesio pabaigoje miesto taryba aptarė šį trūkumą ir išsamiai jį išdėstė dokumentuose, su kuriais susipažino agentūra „Bloomberg“. Jis atsirado tuo metu, kai dėl skirstomųjų tinklų gedimų reguliariai ėmė nutrūkinėti elektros energijos tiekimas didelėse Johanesburgo teritorijose. Pareigūnai ištisus mėnesius nesirūpina ir kelio bei šaligatvio duobėmis, o kovo mėnesį kai kuriose miesto dalyse net 11 dienų nebuvo vandens.
Jei nebus imtasi priemonių, dėl susikaupusių darbų „iškils didelė rizika visuomenės saugumui, ekonominiam saugumui ir aplinkai“, – dokumentuose apie kelių tinklą teigė miestas. „Toks darbų atsilikimo ignoravimas gali lemti ir toliau sparčiai blogėjančią kelių būklę, nesaugius tiltus, potvynius ir padidėjusį nelaimingų atsitikimų skaičių.“
Pastaraisiais metais finansinė ir politinė suirutė dėl nuolat besikeičiančių koalicijų kamuoja maždaug 5 mln. gyventojų turintį miestą, kuris nuo 2019 m. turėjo aštuonis merus. Nors Afrikos nacionalinis kongresas ir Kovotojai už ekonominę laisvę yra didžiausios valdančiosios koalicijos partijos, turinčios po 119 vietų, jos paskyrė merą iš partijos „Al-Jama-ah“, kuri turi tik tris vietas. Iš viso yra 270 tarybos narių.
Priešingai nei nacionalinėje vyriausybėje, kur ANC, pirmą kartą per tris dešimtmečius praradęs daugumą per gegužės mėn. vykusius rinkimus, šaliai vadovauja kartu su Demokratiniu aljansu ir keliomis kitomis partijomis. EFF yra opozicijoje.
Praėjusį mėnesį Johanesburgo taryba, nepaisydama pirminių opozicijos partijų prieštaravimų, padidino komunalinių paslaugų ir mokesčių tarifus, viršijančius infliaciją, ir iš Prancūzijos plėtros agentūros (Agence Francaise de Developpement) gavo 2,5 mlrd. randų (0,13 Eur) paskolą.
Johanesburgo miestas neatsakė į kelis prašymus pateikti komentarus.
Iš dokumentų matyti, kad miestas kasmet bent nuo 2008 m. neįvykdė metinio investicijų į vandens infrastruktūrą tikslo, o jo elektros energijos tiekimo įmonei „City Power“ „skubiai reikia atnaujinti ir pakeisti tinklą, kad būtų užtikrintas tinklo patikimumas ir saugumas“.
Atskirame kovo 6 d. dokumente nurodoma, kad miestui sunkiai sekasi surinkti pajamas iš stambių klientų, įskaitant vyriausybės departamentus ir bendroves, nes 6,1 mlrd. randų (0,31 Eur) mokėjimai vėluoja daugiau kaip 90 dienų.
Parengta pagal „Bloomberg“