„Vilniaus miesto savivaldybė šių metų vasarį projektinių pasiūlymų pakeitimams pritarė, o po šio pritarimo baigėme rengti komplekso techninį projektą ir savivaldybei pateikėme dokumentus, reikalingus „Akropolis Vingis“ statybą leidžiančio dokumento gavimui. Šiuo metu laukiame statybą leidžiančio dokumento išdavimo“, – Eltai teigė „Akropolis Group“ rinkodaros ir komunikacijos vadovas D. Mertinas.
Vilniaus miesto savivaldybė šiuo metu yra patvirtinusi ir du „Akropolis Vingis“ vystytojų parengtus eismo infrastruktūros projektinius sprendinius. „Akropolis Group“ atstovo teigimu, šie sprendiniai yra skirti padidinti eismo pralaidumą ir pritaikyti vietos infrastruktūrą prie daugiafunkcinio komplekso poreikių.
„Viename projekte numatyta, jog dabartinė Gerosios Vilties ir Geležinio Vilko gatvių sankryža bus rekonstruojama į dviejų lygių nepertraukiamo eismo sankryžą (...). Kitu projektu numatytos įrengti papildomos eismo juostos ir kiti infrastruktūros gerinimo sprendiniai Eigulių gatvėje ir Savanorių prospekto žiedinėje sankryžoje“, – aiškino D. Mertinas.
„Dalis eismo infrastuktūros gerinimo sprendinių jau įgyvendinami – vadovaujantis atskirai projektui išduotu statybas leidžiančiu dokumentu baigiama tiesti ties vystomo sklypo pakraščiu esanti Eigulių gatvės atkarpa“, – pridėjo jis.
Šie darbai bus vykdomi „Akropolis Group“ valdomos bendrovės lėšomis. Grupė pranešime informuoja, kad remiantis galiojančiais teisės aktais leidimas daugiafunkcinio komplekso eksploatavimui gali būti išduotas tik vystytojui pilnai užbaigus infrastruktūros gerinimo projektų įgyvendinimą.
Anot D. Mertino, apie tolimesnę projekto eigą ir statybos darbų pradžią bei numatomą kainą kalbėti bus galima tik gavus statybas leidžiančius dokumentus ir įvykdžius rangovų atranką. Šiuo metu nežinoma, kokia bus galutinė investicijų suma ir kyla klausimų, ar ji viršys 2020 metais numatytus 250 mln. eurų.
„Akropolis Vingis“: statybos planuojamos ilgiau nei dešimtmetį
„Akropolis Vingis“ – „Akropolis Group“ planuojamas daugiafunkcinis kultūros, verslo, prekybos ir pramogų kvartalas, kuris bus vystomas Vilniuje, Vilkpėdės rajone, buvusios gamyklos „Velga“ teritorijoje.
Sklypą iš valstybės „Akropolis Group“ 2005–2006 metais įsigijo už 11,72 mln. eurų. Tuomet planuota, kad naujas prekybos centras šioje teritorijoje bus pastatytas iki 2015 metų, bet tokius planus sugriovė 2008–2009 metų krizė. Nuo 2014 metų gamyklos teritorija buvo valoma ir rengiama plėtrai. 2020 metų pradžioje apie planus statyti naują „Akropolį“ paskelbusi „Akropolis Group“ teigė, kad į projektą ketina investuoti 250 mln. eurų.
„Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai buvo patvirtinti Vilniaus miesto savivaldybės 2022 metų spalį. Rengiant daugiafunkcinio komplekso techninį projektą, projektiniai pasiūlymai buvo pakoreguoti ir visuomenei pakartotinai pristatyti 2023 metų lapkritį, o šių metų vasarį jiems pritarė Vilniaus miesto savivaldybė.
„Akropolis Group“ teigimu, skirtingų funkcijų erdvės bus išdėstytos miesto kvartalo principu sutvarkytoje 10 ha teritorijoje. Visas kompleksas ant žemės užims apie 306 tūkst. kv. m., bei apie 114 tūkst. kv. m. po žeme bus skirta automobilių stovėjimui. Iš viso suprojektuota apie 3500 požeminių automobilių stovėjimo vietų. Palyginimui – prie Vilniaus „Akropolio“ yra 3000 automobilių stovėjimo vietų.
Komplekse numatytos prekybos ir paslaugų teikimo, 2,5 tūkst. sėdimų vietų arba iki 4 tūkst. stovimų vietų koncertų salė, maisto halė, konferencijų bei kino centrai, biurų ir ilgalaikei gyvenamajai nuomai skirti apartamentai. Šalia komplekso bei ant jo stogo numatytos rekreacijos erdvės.
Anot grupės, kvartalo teritorijoje ir jo prieigose numatyta įrengti 2,5 km naujų dviračių bei pėsčiųjų takus.
„Akropolis Group“ duomenimis, projektas bus vystomas laikantis tarptautinio tvarios statybos standarto BREEAM reikalavimų, jame bus naudojama žalia energija. Numatoma, kad įgyvendinus projektą, kvartalo teritorijoje bus sukurta 7–8 tūkst. naujų darbo vietų.