Patikrinusios situaciją, tai patvirtino ir valstybinės institucijos.
„Iki šiol savivaldybė neturėjo informacijos apie galimai tvora užtvertą valstybinį mišką. Specialistams patikrinus situaciją vietoje, nustatyta, kad nuo Šilo g. 46 užtverta 0,005 ha miško žemės, o nuo Šilo g. 48 – 0,009 ha“, – kalbėjo Vilniaus savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas.
Registrų centro duomenimis, sklype stovintis gyvenamasis namas, kuriame gyvena R. Paksas su žmona, priklauso jų vaikams – Mindaugui Paksui ir Ingai Stumbrienei, o 0.1398 ha sklypas priklauso vaikams ir žentui Aivarui Stumbrui.
R. Paksas aiškina, kad tvora, perkant sklypą, buvo perimta iš buvusių savininkų.
„Paveldėjom. Kai pirkom sklypą, paveldėjom ir tvorą. Jau stovėjo. Ji yra buvusių savininkų. Galbūt mūsų klaida, kad nepatikrinom, nepasidarėm geonuotraukos ir neatžymėjom sklypo ribų. Gyvenime daugiau tokios klaidos nebedarysim“, – teigė per apkaltą iš prezidento posto pašalintas R. Paksas.
Kaip rašoma naujienų portale, valstybinėms institucijoms nustačius pažeidimus, R. Paksas buvo įpareigotas tvorą, stovinčia visuomenei svarbiame miške, nugriauti. Politikas žada taip ir padaryti.
„Be abejo, planuoju pašalinti. Nežinau, kada tas dalykas pavyks. Mus įpareigojo iki sausio antros, bet aš manau, kad mes padarysim žymiai anksčiau. Galbūt, kai šiek tiek lapai nukris, nes ten praeit neįmanoma. Na, tiesiog rudeniop“, – dėstė buvęs europarlamentaras.
Paksų šeima jau ne pirmą kartą kaltinama žemgrobyste. Gegužės mėnesį „Delfi“ rašė, kad Vilniaus pakraštyje, šalia Kairėnų botanikos sodo, I. Stumbrienė su vyru A. Stumbru savo namo kiemo valdas galimai praplėtė valstybinės žemės sąskaita.
Tuomet, nustačius, kad konkrečiame sklype, valstybinio miško žemėje, sunaikinta miško paklotė, pasodintos tujos, įrengta tvora bei namelis medyje, buvo pradėtas tyrimas dėl aplinkosaugos pažeidimų.